Limon Deyip Geçmeyin Bakın Ne İşlere Yarıyor!

20 Eylül 2017

Salataların vazgeçilmezi, sağlık dostu limon. Gün gelir tansiyonla savaşır, gün gelir en keskin kokularla… Dememiz o ki mutfağın vazgeçilmezi limon hayatımızın her yerinde, baş köşede! Bugün sizin için limonun farklı kullanımlarını paylaşacağız. Limon deyip geçmeyin, salata dışında da çok işe yarıyor.

1- Evdeki kötü kokuları gidermek için limondan yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken birkaç limon dilimini suya atıp karıştırmak. Sonrasında evin belirli yerlerine sıkın, perdelere sinen sigara kokusunu gidermenin yolu da olabilir. Tüm kötü kokuyu anında temizleyecektir!

2- Kesme tahtası nasıl temizlenir sorusunun pratik bir yanıtını verelim; tuz ve limon. Tuzu ‘peeling‘ gibi, limonu da sünger gibi kullanabilirsiniz. Tahtanın önüne önce tuz serpin sonra limon ile ovun. Tüm lekeler çıkacak ve tahtanız mis gibi olacaktır.

3- Sararan giysiler nasıl beyazlatılır derseniz hemen anlatalım. Beyaz havlu ya da giysinizi yıkamadan önce limon suyu ve karbonatlı suda yarım saat kadar bekletin. Beyazın rengi açılacak, sarı kısımları gidecektir.

4- Artan limonu değerlendirmenin yollarından biri. Sıktığını limonu atmayın, içine tırnağınızı koyun! Limon, tırnakları güçlendiren kürlerden biri.

5- Emziren annelere önermiyoruz tabi. Ancak sindirim sistemine iyi gelen bir kür aynı zamanda. Sabahlar aç karna sıcak suyun içine limon sıkıp, bal katın ve karıştırıp için. Sindirim sisteminize çok iyi gelecektir.

6- Ayakkabıdaki kötü kokuları gidermek için de iyi bir yöntem. Limon kabuklarını ayakkabınızın içine koyun ve 1 gece bekletin. Sonrasında kokudan eser kalmayacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir