Hayatı kolaylaştıran 6 seyahat önerisi

1 Temmuz 2015

İşte tatil için yola çıkmadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar…

1. Evinizin güvende olduğundan emin olun.

Seyahat sırasındaki güvenliğinizden önce, arkanızda bıraktığınız evinizin güvenliğinden emin olun. Evinizi güvende tutmanın yöntemlerinden biri de boş bile olsa evde birileri yaşıyormuş izlenimi vermektir. Arkadaşlarınızdan ara sıra evinize uğramasını rica edebilir ya da komşularınızdan size gelen posta/fatura gibi belgeleri posta kutunuzdan almasını isteyebilirsiniz.

2. Daima TSA kilitli bir valiz kullanın

TSA kilitler, ancak TSA güvenlik görevlileri tarafından uluslararası bir ‘master’ şifre kullanılarak açılabilir. Böylece havalimanı güvenliklerinin kilidinizi açmadığından ve valizinizi açık bırakmadığından emin olabilirsiniz. Samsonite bünyesinde satışa sunulan valizlerin çoğunda TSA kilit bulunuyor. Farklı bir valizde kullanmak için bu kilitleri ayrıca da alabilirsiniz.

3. RFID engelleyici cüzdanla kredi kartınız güvende

RFID kimlik hırsızlığı, radyo frekansları üzerinden kullanıcıların kişisel bilgilerine ulaşılmasını sağlayan yeni nesil bir soygun biçimi. Bu hırsızlar kredi kartınıza RFID tarayıcı yaklaştırmak suretiyle bilgilerinizi çalabiliyor. İçinde bulunan mekanik katman aracılığıyla bu taramayı engelleyen cüzdanlar kullanarak tatilinize gölge düşmesini engelleyebilirsiniz.

4. Tüm paranızı cüzdanınızda taşımayın!

Büyük olasılıkla kredi kartlarınızı ve paranızı tek bir cüzdanda taşıyorsunuz. Seyahat sırasında bunu yapmaktan özellikle kaçının! Nakit paranızı ve banka kartlarınızı farklı yerlerde muhafaza edin. Böylece olası bir çalıntı durumunda hayalinizdeki tatilin ortasında beş parasız kalmaktan kurtulabilirsiniz.

5. Valizinizi kişiselleştirin

Valizinizi uzak bir mesafeden de tanıyabilecek şekilde kişiselleştirin. Size özel etiketler, renkli valiz kemerleri ya da dikkat çekici renklerde tasarlanmış valizler, bu konuda size yardımcı olabilir. Böylece diğer kişilerin tatil heyecanıyla yanlışlıkla sizin valizini almasını önlemiş olursunuz.

6. Toplu taşıma araçlarında çantanızı koruyun

Toplu taşıma araçlarını kullanacaksanız her ihtimale karşı çantanızı korumaya dikkat edin. Çantanıza ağ korumalık takabilir ve bu ağı valizinize sabitleyebilirsiniz. Böylece sürekli çantanızı kontrol etmek yerine geçtiğiniz yolları izleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir