Doğum odası serüveni

6 Şubat 2015

Doğum odası hazırlıkları sırasında anne adaylarına yardımcı bilgileri Adam&Events’in Kurucularından Pelin Dinç ve Selen Mazalcıoğlu Parents ile paylaşıyor.

Doğum odalarımızı hazırlarken öncelikle anne adayının hayallerini ve isteklerini dinliyoruz. Bizim için en önemlisi anne adayının hayalinin gerçeğe dönüşmüş halini görmesi ve onca telaştan sonraki gülümsemesi oluyor. Tanışma toplantımızda kendimizden ve Adam&Events’in önceki çalışmalarından bahsediyoruz. Sonrasında anneye doğum odasının aslında bebeği için açılan ilk pencere olduğunu ve gözlerini nasıl bir dünyaya açmasını istediğini soruyoruz. Bir çok anne aklında bir konsept ve hayalle geliyor aslında. Bizler de var olan konsept üzerinden öncelikle kapı, hediyelik ve özel sunumlar gibi temel tasarımları oluşturuyoruz. Sonrasında anne adayını ve konukları da mutlu edecek ayrıntıları belirliyoruz. Eğer anne adayının aklında bir konsept yoksa da görüşmeler sonucunda birlikte karar alıyoruz. Kişiye özel konseptler belirlerken bebeğe koyulan isim de bize yol gösterebiliyor. Örneğin; masal, ege, hilal, deniz gibi isimler, isim konsepti üzerinden ilerlememize yardımcı oluyor.

Annelerin doğum odası hazırlıkları sırasında ne tür istekleri oluyor?

Özellikle kız bebek bekleyen anneler prenses konseptini ve pembe renkleri tercih etmek istiyor. İstekleri doğrultusunda kendi fikirlerimizi de katarak konsept rengi belirliyoruz. Genellikle özel kahve ve içecek sunumlarımız dikkatlerini çekiyor. Gösterdiğimiz örnek çalışmalardan bire bir aynısını isteyen annelerimiz de var. Adam&Events olarak kişiye özel ve anne-babanın hikayesinden yola çıkmaktan ve herkese ayrı bir anı hediye etmekten yanayız.  Uzun süre bekledikleri ve hayatlarına yeni katılan aile ferdinin hastane odasında başlayan serüveninin unutulmaması ve tüm konukların mutlu ayrılması annelerin ve bizim en büyük isteğimiz.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir