Ünlü şarkıcı Adele doğum sonrası depresyonunu anlattı

24 Ocak 2017
Önceki1 / 3Sonraki

adele_mom
Doğum sonrası depresyonu her 100 anneden 10-15’inin, doğumu takip eden bir yıl içinde yaşadığı bir durum. Kimyasal, psikolojik ya da toplumsal nedenleri olan bu ruh hali, pek çok annenin sesli olarak ifade edemediği bir hal. Gelin görün ki, dünyaca ünlü şarkıcı AdeleVanity Fair‘e verdiği bir röportajda kendi doğum sonrası depresyonunu en samimi cümlelerle anlatmış. Adele, annelik duygusunu gerçekçi bir zemine taşıyan önemli bir açıklamada bulunmuş ve demiş ki: “Hayatımın en kötü kararını verdiğimi düşündüm.”

“Çok korktum. Oğlumu doğurduktan sonra çok kötü bir doğum sonrası depresyonu geçirdim ve bu beni çok korkuttu. Bunun hakkında kimseyle konuşmadım. Çok isteksizdim. Erkek arkadaşım, hamile olan diğer kadınlarla konuşmam gerektiğini söyledi ve ‘Canları cehenneme, bir grup lanet olası anneyle takılmayacağım.’ dedim. Sonra farkına bile varmadan, hamile annelere ve çocuğu olan diğer annelere yönelmeye başladım, çünkü onlar daha sakindi. 
Bir gün bir arkadaşıma: ‘Ben bundan nefret ediyorum.’ dedim ve o da birden göz yaşlarına boğularak ‘Ben de nefret ediyorum.’ dedi”.

Önceki1 / 3Sonraki

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir