GERÇEK BİR ‘SÜPERMOM’ HİKAYESİ

17 Aralık 2014

Alışılmış bir instagram gezintisi sırasında karşımıza kızıyla kombin giyinen ve yüksek takipçi sayısına ulaşan Süpermom çıktı. Hazırlandığı sosyal sorumluluk projesini de görünce ‘kim bu Süpermom?’ dedik ve Melek İçmeli Öğüt ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Sosyal medya artık hepimizin vazgeçilmezi. Anne-kız kombinleriyle binlerce takipçi sayısına ulaşan Melek İçmeli Öğüt’ü Instagram hesabından Süpermom olarak tanıdık. Şimdi ise takipçi sayısını yükseltmenin yanı sıra güzel bir sosyal sorumluluk projesine hazırlanıyor. Süpermom hikayesi ve yardım şenliğinin merak edilen tüm soruları için Parents Dergisi olarak Melek İçmeli Öğüt ile biraraya geldik. Röportaj: ŞEYMA TAŞKIRAN

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
1982 yılında İstanbul’da doğdum. Evliliğimiz bu sene sekizinci yılını doldurdu. Yedi yıl özel bir şirkette halkla ilişkiler müdürlüğü yaptım. 2012
yılının Ocak ayında kızım Ayşenil dünyaya geldi. Ayşenil’in doğumuyla birlikte bütün hayatım değişti.

Çocukla birlikte biranda instagram fenomeni oldunuz. Bu süreç nasıl gelişti?
Kızımla keyifli her anımızı fotoğraflamaya başladıktan sonra aramızdaki ilişki ve uyum insanların ilgisini çekmeye başladı. Düzenli olarak kızımla paylaştığım fotoğraflar takipçi sayımızı artırarak bizi şuan ki duruma getirdi. Bu kombin fikri anne olmadan öncede hep hayalimdi. Kızımla birlikte bir hayalimi daha gerçekleştirdiğim için mutluyum.

Neden ‘Süpermom’?
Instagram takipçilerimin yüzde 80’ini anne ve anne adayları oluşturuyor. Bu nedenle paylaşımlarında anne-kız kombinlerimizin yanı sıra parti örnekleri, çocuklarla birlikte gidilebilecek keyifli mekan tansiyeleri, annelere sunum fikirleri, alışveriş önerilerinde bulunuyorum. Takipçilerimden bu paylaşımlarıma aldığım güzel yorumlardan dolayı kendimi Süpermom olarak ifade ediyorum.

Takipçilerinizle sürekli iletişim halindesiniz. Ne tür yorumlar alıyorsunuz?
Evet, takipçilerimle devamlı iletişim halindeyiz. Herkese seve seve özenle cevap veriyorum. Takipçilerimden en çok gelen soruların başında, ‘anne kız olarak yaptığım kombinleri nereden alabilecekleri’ geliyor. Kombinler dışında saç rengim ve fotoğraflarımı yayınlarken kullandığım programlar takipçilerim tarafından oldukça merak ediliyor.

Anne-kız kombinlerinizi siz mi tasarlıyorsunuz?

Ayşenil doğduğundan beri onunla bir uyum içinde olamaya çalışırdım. İlk önce renk uyumuyla başladım, kızım yürümeye başladıktan sonra aynı kombinleri yapmaya başladık. Anne ve kız kombinlerinde öncelikli olarak, model ve renk uyumuna dikkat ediyorum. Kombinlerin yanı sıra kızımla fotoğraflarda verdiğimiz enerji, insanlara giydiklerimiz birebir aynıymış gibi yansıyor. Tüm kombinleri kendim tasarlıyorum. Modayla ilgilenmek değil de giyindiklerime dikkat etmeye, üniversite yıllarımda başladım. Hatta üniversitede yapılan ankette en güzel giyinen öğrenci olarak seçilmiştim. Tabii ki tüm bunlar, insanı mutlu ve motive eden küçük ayrıntılar.

‘Süpermoms Yeni Yıl Yardım Şenliği’ projenizden bahseder misiniz?  

Son yıllarda sosyal medya oldukça sık ve etkili kullanılmaya başlandı. Sosyal medyanın günlük hayatımıza etkisinin yüksek olduğu şu günlerde, biz girişimci anneler olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmek istedik. Takipçi sayımızın yüksek olması ve takipçilerimizle olan güzel iletişimimizden de destek alarak, ‘Süpermoms Yeni Yıl Yardım Şenliği’ni düzenleme kararı aldık. Gerçekleştireceğimiz bu özel yardım festivalini Sezen Murat arkadaşımla hayata geçiriyoruz. 4-6 Aralık tarihleri arasında, geleceğimiz için umut olan çocuklarımız için yardım şenliği düzenliyoruz. Okumak isteyip de imkanları olmayan çocuklara biraz olsun yardım elimizi uzatmış olacağız. Anadolu yakasında Küçükyalı Pinhan’da gerçekleştireceğimiz ’Süpermoms Yeni Yıl Yardım Şenliği’ne herkesi bekliyoruz.

Sosyal sorumluluk projesine sizi yönlendiren sebepler neler?
Uzun zamandır takipçilerimden gelen yardım ve destek çağrılarına bir anne olarak kayıtsız kalmam mümkün değildi. Bir proje gerçekleştirme düşüncem geçtiğimiz yıllardan beri vardı. Böyle büyük bir sosyal sorumluluk projesi için de doğru zamanı bekliyordum. Sevgili arkadaşım Sezen Murat ile birlikte en doğru yer ve markaları bir araya getirdikten sonra başlamak için doğru zamanın yeni yıl öncesi olduğuna karar verdik.

Sosyal sorumluluk projelerine devam edecek misiniz?
Kesinlikle devam edeceğiz. Çünkü yardım etmek bizim en büyük dileğimiz. Çocukların yüzünün güldüğünü görmek için bizzat bizde yardımda bulunduğumuz yerlere gidip ziyaret edeceğiz. Hedefimiz bir vakıf haline gelmek. Ben, sevenlerim, takipçilerim ve markalardan hatta Türkiye’nin en ünlü isimlerinden öyle güzel geri dönüşler ve destek gördüm ki, bu projeye bir kat daha sarıldım.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir