“Çünkü Kral Şakir yerli bir karakter”

15 Ocak 2021

Grafi2000 Prodüksiyon Kurucusu ve Karikatürist olmakla birlikte çocukların olduğu kadar ebeveynlerin de çok sevdiği bir isim Varol Yaşaroğlu. Kendisiyle Kral Şakir’i neden ve nasıl bu denli herkesin çok sevdiğini konuştuk.

Kral Şakir’i ebeveynler de çok seviyor. Bunun nedeni nedir?
Kral Şakir yerli karakter ve dolayısı ile hepimizin doğup büyüdüğü kültürel değerler ve aile yapıları üzerine işlendi. Ebeveynler çizgi filmde, kendi çocuklarına ya da şu anda çocuklarıyla ilişkilerine dair çok şey buluyorlar. Komik bir aile çizgi filmi. İçerisinde anne de var, baba da! İzleyicilerimiz de kendileri ile özdeşleştirecek gülecek noktalar, hayata dair güzel anekdotlar yakalıyorlar. Bu nedenle Kral Şakir oldukça hızlı beğenildi ve yoğun bir ilgi görüyor.

Kral Şakir’in maceralarının ilham kaynağı nedir?
Ben yabancı çizgi diziler ile büyüdüm o zamanlar yerli çizgi filmler yoktu. Hala daha bilim kurgu çok ilgimi çeker. Çizgi dizilerde de yaratılabilecekler sonsuz olduğu için bu alan hep benim için çok cazip oldu. Yıllar içerisinde izlediğimiz yerli veya yabancı aile komedilerine çok güldük seyrettiklerimiz, hayal gücümüz ile bir araya gelince de Kral Şakir oluştu. Aslında Kral Şakir benim ve hepimizin çocukluğunun bir parçasını taşıyor.

Kral Şakir CN’de yeni bölümleri başladı. Yeni bölümlerin ana teması nedir? Çocukları neler bekliyor?
Yeni bölümlerimiz de diğerleri gibi Kral Şakir ve arkadaşlarının maceraları üzerine kurulu yalnız sadece aile komedisi olarak da ilerlemiyor tabii, günümüzün en büyük problemlerinden iklim değişimi, çevre koşulları, geri dönüşüm, deprem gerçeği de çocuk izleyicilerimiz için bilgilendirici ve farkındalık yaratıcı bir şekilde işleniyor. Kral Şakir’i oluştururken; çevreye, yaşadığı dünyaya duyarlı bir karakter olmasını istedik. Yeni tema dünyanın en büyük sorunlarına parmak basıyor. Bunu eğlenceli bir tarzla çocuklara ve ebeveynlere aktarıyor. Bu konularda da ebeveynlerden çok güzel geri dönüşler alıyoruz.

Kral Şakir’in ebeveynlere mesajı nedir?
Kral Şakir’in herkese mesajı aynı aslında; bizim çizgi filmimiz de aile bağları, doğruluğun ve dürüstlüğün önemi, paylaşım, arkadaşlık, destek gibi ana değerler oldukça öne çıkıyor.  Bu ana değerlerin ekseninde güncel problemlere (çevre, trafik vb.) farkındalık oluşturma ve geliştirme konusunda mesajlar veriyoruz. Yalnız bunlar o kadar dozunda ve keyifle sunuluyor ki çocuklar da sıkılmıyor yetişkinler de keyif alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Kral Şakir’i birçok marka ile yan yana görüyoruz. Yeni işbirlikleri var mı? Ebeveynlere yönelik marka işbirlikleri yapmayı düşünüyor musunuz?
Yeni işbirliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Birçok kategoride ürünlerimiz mevcut onlara da yenileri ekleniyor. En son 2 büyük marka LCW ve Flo ile de anlaşma imzaladık. Yetişkinler için bir takım ürünlerimiz mevcuttu ilerleyen günlerde bunlara yeni kategoriler eklenecek. Özellikle tekstil ürün grupları ve yayıncılık alanlarında yeni gelişmeler olacak.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir