Elektrik süpürgesi kullanırken sık yapılan yanlışlar

4 Nisan 2018

-Fakir katkılarıyla-

Bahar temizliği, bayram temizliği, altın günü temizliği, haftalık temizlik… Diyeceğimiz o ki bizdeki temizlik faslı hiç bitmez; hep bir bahanemiz vardır. Her ev hanımının temizlik püf noktaları vardır elbette. Ancak gelin görün ki bazen doğru bildiğimiz yanlışlar bize hata da yaptırabiliyor. “O” yanlışlardan biri de elektrik süpürgesi kullanımı.

Biz haldır huldur halı ile mücadele verirken, aslında farkında olmadan yaptığımız hatalar temizlik ile aramıza mesafe koyabiliyor anlayacağınız. Peki o hatalar neler olabilir? Gözlerinizi birkaç satır aşağılara davet ediyoruz şimdi, acaba halıyı süpürürken bu yanlışları yapıyor olabilir misiniz?

1- Tek bir yöne süpürmek!

Halıyı tek bir yönde süpürürseniz, bu tozların havaya kalkmasından başka bir işe yaramaz; sağ, sol, ön, arka şeklinde farklı yönlere süpürürseniz daha iyi toz almış olursunuz.

2- Toz torbasını ‘dolunca’ değiştirmek

Torbanın dolmasını beklemeyin. Sık sık değiştirin ki verimliliğinde herhangi bir düşüş olmasın. Bu arada geniş iç hacme sahip bir elektrik süpürgesi ile işiniz daha da kolaylaşabilir. Geniş iç hacim demişken bahsetmeden geçmeyelim. Fakir’in yeni daha geniş iç hacimli, sürükleyici performansı ile temizlikte kolaylık sağlayan yeni ürünü ile tanıştınız mı?

Üstün teknolojili ve estetik tasarımlı ürünleriyle elektrikli süpürge kategorisinde “Yüzyılın Markası Ödülü” ne sahip Fakir Hausgeräte’nin, efsane modeli’in premium versiyonu; minimum enerji kullanarak, maksimum performans gösteriyor. 750 watt gücündeki Veyron Turbo XL Premium, elektronik ayarlanabilir vakum gücüyle hem halı hem de sert zeminlerde mükemmel toz toplama sağlıyor. Düşük gürültü seviyesi ile ses kirliliği yapmadan konforlu temizlik imkanı verirken turbo ve dar alan temizleme aparatıyla ulaşılması zor bölgelerin temizliğini kolaylaştırıyor. Kolay çıkarılabilen 2 L kapasiteli genişletilmiş toz haznesi, uzun süreli kullanım sağlarken, H.E.P.A 13 filtresiyle tozu, havadan arındırıyor. Estetik tasarımıyla da dikkat çeken Veyron Turbo XL Premium, rose, violet ve kahverengi renk seçenekleriyle sunuluyor. Son teknoloji ile tasarlanan Veyron Turbo XL Premium’un hazne içi ışıklı uyarı sistemi, süpürge filtre grubu göstergesi görevi yapıyor. Tam performans çalışma esnasında mavi ışık, hazne filtre grubu dolduğunda ya da tıkandığında kırmızı ışık devreye giriyor. Fakir Veyron Turbo XL Premium, yeni enerji tasarruflu teknolojiyle donatılarak tasarlandığı için çevre dostu olması, üstün performansı ve elektrik faturalarına olan katkısıyla dikkatleri çekiyor. Enerji verimliliği sınıfı, sert zemin temizleme performansı ve tozları yeniden yayma sınıfı olmak üzere 3 kategoride de A sınıfında yer alıyor. Ayrıntılı bilgi için www.fakir.com.tr adresini ziyaret etmeyi unutmayın!

3- Çok hızlı vakumlamak!

Süpürmek zaman isteyen bir iştir. Hızlı ve bir an önce bitsin diye süpürgeyi panik halinde kullanmayın. Ağır ağır, bekleye bekleye yapın ki temizlikten en iyi performansı elde edin.

4- Süpürge fırçasını sık temizlememek!

Gözle görülmese de tüm evin yükü süpürgenin fırçasında aslında. Toz torbasını değiştirirken, fırçanın yüzeyine yapışmış saç, toz ve kirleri temizlemeyi ihmal etmeyin. Toz torbanız temiz olsa bile, fırçadaki kirlilik elektrik süpürgenizin performansını düşürecektir.

Basit öneriler ile zamandan tasarruf kazanabilir, doğru kullanımlar ile makinenizin ömrünü uzatabilirsiniz; olması da cabası!

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir