Bebekli evde hijyen nasıl sağlanır?

13 Eylül 2017

Kärcher’in katkılarıyla-

Temizlik zor iş hele ki evde çocuk olunca. Biraz da sosyalseniz ve evinizde misafiriniz eksik olmuyorsa, hem de çalışıyorsanız. Ama o ev her zaman bal dök yala olsun istiyorsanız. Üzülmeyin. Eskilerin bir lafı vardır “alet işler el övünür.” derler. Eskiden annelerimiz arap sabunlarıyla fırçalarla çamaşır sularıyla evi temiz tutmak için hem ellerini hem yüreklerini yıpratırken bizim işimiz gün geçtikçe kolaylaşıyor.

E ufaklık emeklemeye de başladı elleri bir yerde, bir ağzında. Herhalde o kimyasalları kullanmayı planlamıyorsunuz? Çocukların sıklıkla dokunduğu kapı ve dolap kolları ile oyuncaklar, en çok risk içeren yüzeyler. Yastık, yorgan ve bunun gibi birçok eşyayla birlikte her hanenin ortalama 7 bin farklı türde 100 milyon bakteriye ev sahipliği yaptığını biliyor musunuz?

Peki tuvalet alışkanlığı kazandığında ne yapmalı?

Evlerde bir klozet kapağının santimetrekare başına yaklaşık 200 mikroorganizma düşüyormuş, dışarıdakileri hiç düşünmeyin… Aman tanrım artık teknolojiyle de erken tanışıyorlar, e klavye başına da 13.000 bakteri düşüyor.

Bir de evcil hayvanlarımız var tabi, kendilerini çok sevsek de evimiz tüy içinde olsun istemiyoruz… Sonra evdeki hayvan tüylerini gidermenin yollarını araştır dur! Ayrıca elin yetişmediği alanlar özellikle kalorifer petekleri insanı çileden çıkarmaz mı? Perdeler, halılar, beyaz eşyaların el değmeyen yerleri, ah o mama sandalyesiyle pusetin ağzı olsa da anlatsa neler çektiğini… Kısacası hepimizin her gün yakındığı gibi temizlenmesi gereken çok yer ve bizim sadece 2 kolumuz var. Hem de doğal temizlik istiyoruz, öyle ev buram buram çamaşır suyu da kokmasın. E temizlik de pratik olsun miniğimizle oynayacak enerjimiz de kalsın eşimizle film izleyecek vaktimiz de.

İşin bir de alerjik yanını unutmamak lazım.

Çocukların yaşadığı ortamın temizliği ve hijyeni anneler için en önemli konular arasında yer alıyor. Çünkü hijyen çocukların günlük yaşantısında etkili olduğu kadar ileriki yaşlarda yaşayabileceği bazı rahatsızlıklar için de oldukça önemli bir yere sahip.  Uzmanlar, bazı alerjik durumların belirtilerini çocukluk çağında gösterdiği ancak uygun tedavi ve uygun ortam sağlandığında bu rahatsızlıkların büyük oranda tedavi edildiği konusunda uyarıyor. Astım, alerji gibi rahatsızlıklarda özellikle 0-3 yaş aralığındaki çocukların yaşadığı ortam ve soluduğu hava daha büyük önem kazanıyor. Bu nedenle evlerde özellikle ev tozu ve kimyasal maddelere (kokulu temizlik malzemeleri ve deterjanlar) hassasiyet göstermesi gereken anneler, artık temizlik ve hijyen denince daha doğal ve sağlığa duyarlı yöntemlere ilgi gösteriyor. Bu yöntemlerin başında ise buharlı temizlik geliyor.

Müjdemizi isteriz o zaman….

Buharlı temizlik nedir, onunla başlayalım. Çocukların sağlığına, ileride oluşabilecek sağlık problemlerine duyarlı ancak hijyen konusunda kesinlikle taviz vermeyen buharlı temizlik;  deterjansız kullanımı ve bakterileri yüzde 99,99 oranında yok etmesiyle annelerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Deterjansız buhar gücüyle çalışan bu temizlik makineleri sahip olduğu üstün teknoloji sayesinde yüksek sıcaklıklarda çalışarak, alanlardaki kiri, bakteri ve lekeyi yok ediyor. Buhar teknolojisine sahip makineler, sadece bir litre su ile yaklaşık 1,700 litre buhar üreterek, 60 metrekarelik bir alanı kolayca temizleyebiliyor. Evde tasarruf nasıl edilir sorusunun da teknolojik bir yanıtı diyelim. Temizlik teknolojilerinde yenilikçi çözümleriyle fark yaratan Kärcher’in buharlı temizlik makineleri evlerde kullanımı son derece kolay, pratik ve üstün teknoloji modelleri ile duyarlı annelere çok sayıda seçenek sunuyor.

Parents annesi diyor ki: Haftada bir gün buharlı temizleyici ile evi baştan aşağı temizliyoruz. Diğer günler için de gene Kärcher’in elektrikli süpürgeleri de her gün kullanmak için hem sessiz hem pratik hem hijyenik… Şiddetle tavsiye ediyorum.

 

 

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir