Kaşınan Minik Dişlere Doğa Çözümler

28 Eylül 2017

Bebek bakımında karşılaşılan sorunlardan biri belki de en önemlisi; diş kaşınması. Piyasada bulabileceğiniz yeni nesil diş kaşıyıcıları işinize oldukça yarayacaktır. Ancak doğal yöntemler de her zaman elimizin altında! Bugün biraz bunlardan konuşmak istiyoruz. Diş kaşınmasına iyi gelen doğal yollar ve pratik bilgiler sizi bekliyor.

1- Diş eti masajı

Bunun için ihtiyacınız olan temiz bir parmak ? Parmağınızı güzelce steril hale getirdikten sonra damağına minik hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Bu onu rahatlatacaktır.

2- Soğuk kaşık

Dondurucu değil, buzdolabında dondurulmuş bir kaşık da diş kaşıntısını gidermenin yollarından. Yalnız aşırı soğuk olursa damağına yapışabilir buna da dikkat edin.

3- Emzirmek

Tabi bunlar bebekten bebeğe değişen şeyler. Bazı bebekler emerken daha çok diş acısı çekerken bazıları emerken rahatlaya da biliyor. Deneme yanılma işte!

4- Soğutulmuş meyve

Elma ya da muz gibi meyveleri dolapta soğuttuktan sonra ısırması için verebilirsiniz ancak tabi parçalar boğazına kaçabilir, temkini elden bırakmamak lazım.

5- Yeşil soğan ya da havuç işe yarayabilir

Yeşil soğan, diş etlerindeki kaşınmayı ve ağrıyı hızlı bir şekilde keser ve bebeğinizi rahatlatır. Beyaz kısmını ısırması, bir süre de olsa huzursuzluğunu alacaktır. Havuç da benzer şekilde rahatlamasına yardımcı olabilir.

Öneriler doğal olsa da en doğru bilgi için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir