Biraz Rahatlasak mı? Hamilelikte Önerilen Güvenli Aromaterapi Yağları

22 Eylül 2017

Hamileliğinizin kaçıncı evresindesiniz bilmiyoruz ancak yazımıza tıkladığınıza göre sanırız bu aralar şifalı aromaterapi yağları ile ilgileniyorsunuz, doğru adrestesiniz! Öncelikle belirtmek isteriz ki bu bilgiler elbette doktor gözetiminde geçerli; doktorunuz önermedikçe bırakın doğal aromatik yağları, en ufak bir krem bile uygulamayın deriz. Sizin için en doğru bilginin doktorunuzda olduğunun altını çizerek konumuza geçelim. Evet, ne diyorduk? Hamilelikte faydalı aromaterapi yağları

1-  Ağrınız varsa…

Bergamot ile başlayabiliriz. Kendisi aynı zamanda antidepresan bir arkadaş olup, canlandırıcı ve tazeleyici etkiye sahip.

2- Konu iltihapsa çözüm burada!

Roma papatyası diye geçiyor. Ağrı kesici doğal yağlardan olmasının yanısıra iltihap geçirici ve spazm çözücü gibi hünerleri de var.

3- Ah ödemler ah…

Hamilelikte yaşanan sorunların başını çeken ödemler! 5. Aydan sonra servi yağı öneriliyor. Ödem giderici olmasının yanısıra dolaşım sorunlarına da iyi geldiği söylenenler arasında.

4- Bacak ağrınız mı var?

O halde size ıtır önerelim. 3.aydan sonra ıtır yağının bacak ağrılarını hafiflettiği söyleniyor. Bir denemekte fayda var sanki.

5- Sindirim sorunlarına birebir!

Yağ yaktıran meyveler listesinin en acı ama en etkili meyvesi; greyfurt. Sadece kendi değil yağında da marifet var keza greyfurt yağı sindirime yardımcı oluyor.

6-  Biraz mola?

Bu söyleyeceğimiz yağın özelliğini bilmeyen yoktur ama madem konu faydalı yağlar o halde lavantadan bahsetmeden geçemezdik. Sizi rahatlatır, dinlendirir, iyileştirir, sakinleştirir. Daha ne yapsın?

7- Uyku sorunlarını da unutmamalı.

Hamilelikte uyku sorunu, en temel problemlerden. Malum ilaç kullanamıyorsunuz, e koyun deseniz nereye kadar sayılacak, hadi saydınız diyelim onun da bir sonu yok yani. Siz iyisi mi neroli yağını deneyin. Neroli yağının faydası, hamilelikte uyku problemlerine iyi gelmesi.

Diyeceğimiz o ki çareler tükenmez. İşin sırrı minik ipuçlarında gizli. Denemekte fayda var!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir