Kardan Adamcık Kurabiyeler

25 Mart 2017


Kardan adam yapmak ister misiniz? Kek yerine kurabiye topları kullanarak hemencecik halledebilirsiniz.

Hazırlık Süresi 2 saat
Toplam Süre 3 saat 30 dakika
15 kardan adam yapıyor

MALZEMELER
36 vanilyalı sandviç kurabiye
110 gr oda sıcaklığında krem peynir
1 tatlı kaşığı öğütülmüş zencefil
15 lolipop çubuğu
280 gr parçalara ayrılmış donmuş beyaz çikolata
15 adet ekşi meyan kökü şekerlemesi
15 adet mini marshmallow
1 tüp siyah renkli süsleme frosting kreması
Havuç-burun şekli verilmiş bir şekerleme

HAZIRLANIŞI
1- Kurabiyeleri mutfak robotuna koyun. Üstünü kapatıp iyice öğütülmüş hale gelene dek çalıştırın (yaklaşık 3 bardak çıkmalı). Krem peynir ve zencefili ekleyin. Tekrar kapağını kapatıp hamur top haline gelene dek çalıştırın.

2- Hamurun dörtte üçünü 15 top olarak bölüştürün; kalanı ise 15 daha küçük top yapın. Küçük topları büyüklerin üzerine yerleştirin. 1 saat buzdolabında soğutun. Her bir kardan adamın ortasına bir lollipop çubuğu geçirin. 10 dakika daha soğutun.

3- Donmuş beyaz çikolatayı mikrodalga fırında kullanabileceğiniz bir kaba koyun. 30 saniyede bir durdurup karıştırarak eriyene dek mikrodalga fırında ısıtın.

4- Kardan adamları erimiş çikolataya batırın; kaşıkla üzerine dökün ve akanları yine kase içinde toplayın. Çikolata kuruyana dek sabit durmaları için lollipop çubuklarının ucunu çiçek ya da ters kutu şeklinde açın. 10 dakika buzdolabında soğutun.

5- Kalan erimiş çikolatayı kullanarak meyan kökü şekerlemesini atkı olarak sarın ve siyah süsleme frosting kremalı bantları olan mini marshmallow şapkaları tutturun. Burun olarak havuç şekli verdiğiniz şekerlemeleri yerleştirin ve siyah gözler ve düğmelerle süsleyin. Servis edene dek soğutun.

KARDAN ADAM BAŞINA BESİN DEĞERLERİ 244 kalori; 1 g protein; 13 g yağ (7 gr doymuş yağ); 31 gr karbonhidrat; 0 lif; 20 gr şeker; 1 mg demir; 13 mg kalsiyum; 121 mg sodyum

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir