İçinizi ferahlatan pratik soğuk çay tarifleri

19 Haziran 2018

Bunaltıcı sıcaklardan sıkılmadınız mı sizde? Şimdi soğuk bir şeyler olsa nasıl da içerdiniz? Bu dertlerinize son verecek soğuk çay tarifleri işte burada!  Doğadan bitki ve meyve çaylarını, taze meyveler ve farklı lezzetlerle pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz kalorisi düşük serinletici içeceklere dönüştürebilirsiniz.

Yazın keyfini doğal ve lezzetli içeceklerle çıkartmak isteyenlerin tek yapması gereken, Doğadan bitki, meyve, yeşil çay ve beyaz çaylarla önerilen tarifleri hazırlamak ve serinliği yudumlamak! Yaz dönemi boyunca Doğadan’ın sosyal medya hesaplarından bulabileceğiniz birbirinden lezzetli soğuk çay önerilerinden hazırlaması son derece pratik birkaç tarif;

Çilekli Soğuk Beyaz Çay (1 porsiyon 42 kal)

Malzemeler:

4 poşet Doğadan Beyaz Çay

3 tatlı kaşığı bal

6-7 adet çilek

1 adet kivi

8- 10 küp buz

Hazırlanışı:

4 poşet Doğadan Beyaz Çay’ı 400 ml taze kaynatılmış su ile 3 dakika demleyin. Poşetleri çıkardıktan sonra 400 ml soğuk su ekleyin. İçine 3 tatlı kaşığı bal ekleyip, karıştırarak çözünmesini sağlayın. Ardından çilekleri ikiye bölerek ve yuvarlak kivi dilimlerini dörde bölerek ekleyin. Buz ekleyip, servis edebilirsiniz.

Açai Ananaslı Soğuk Yeşil Çay (1 porsiyon 39 kal)

*Malzemeler:

4 poşet Doğadan Yeşil Çay Açai Ananaslı

3 tatlı kaşığı bal

2 dilim ananas

8-10 küp buz

Hazırlanışı:

4 poşet Doğadan Yeşil Çay Açai Ananaslı çayını 400 ml taze kaynamış su ile 3 dakika demleyin. Çay poşetlerini çıkardıktan sonra 400 ml soğuk su ekleyin. Sonrasında balı ekleyip karıştırarak çözünmesini sağlayın. Küp şeklinde doğradığınız ananaslarla birlikte 8-10 küp buz ekleyip servis edebilirsiniz.

Malzeme ölçüleri 5 porsiyon içindir.

Afiyet olsun:)

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir