MomTalks Dördüncü Yılında

15 Şubat 2021

“Gelecek anneden başlar” mottosuyla yola çıkan Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı ebeveyn-uzman buluşma platformu “MomTalks” bu yıl dördüncü kez düzenleniyor. Pandemi koşullarından dolayı 20 Mart Cumartesi günü Zoom üzerinden gerçekleştirilecek etkinliğin ana teması ‘zorluklara rağmen yola devam edebilmek’ olacak.

Sağlıklı, başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmenin ebeveyn eğitiminden geçtiğine inanan, Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı ebeveyn-uzman buluşma platformu MomTalks, bu yıl da dopdolu bir içerikle geliyor. Pandemi sürecinde en çok zorlanan kesimlerden olan ebeveynler ve eğitimciler için yararlı içeriklerin yer aldığı Momtalks 2021’in ana teması “zorluklara rağmen yola devam edebilmek.” İlk kez online olarak gerçekleştirilecek etkinlikte bu yıl “İlham Verenler”, “Zor Zamanlardan Güçlü Çıkabilmek”, “Farkındalıkla Ebeveynlik”, “Esnek ve Sağlıklı Yaşam için Beyninizi Değiştirmek” başlıklı dört farklı oturum yer alıyor.

Dünyaca ünlü yazar Rick Hanson Momtalks’ta
Nöropsikoloji ve meditasyon konularında dünyaca ünlü klinik psikolog ve New York Times Bestseller yazarı Dr. Rick Hanson da bu yıl Momtalks’un konuşmacılarından. “Esnek ve sağlıklı bir yaşam için beyninizi değiştirmek” başlıklı konuşmasında Hanson, zihni zorlukları aşacak biçimde eğitmenin şifrelerinden söz edecek.

Nefes egzersizi ile başlayacak ve gün boyu devam edecek etkinlikte Azra Kohen, başarı uzmanı Mümin Sekman, sinirbilim uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, psikolojik danışman Prof. Dr. Bilge Uzun gibi birbirinden değerli isimler konuşacak. Kahkaha yogası ile son bulacak etkinliğe katılan tüm izleyicilere “Katılım Belgesi” verilecek.

“Anneler için kullandığımız söylemleri değiştirmeliyiz”
MomTalks’un fikir annesi Dr. Bahar Eriş, ebeveyn eğitiminin önemine dikkat çekerek, “Annelerin fedakar ve cefakar olduğuna dair romantik söylemler, karşılaştıkları zorlukları anlatmaya ya da aşmaya yetmiyor. Onları güçlendirmek, bilinçlendirmek ve desteklemek gerekiyor. MomTalks başından beri anne baba eğitiminin bir memleket meselesi olduğunu vurgulayan bir etkinlik. Bu yıl pandemi koşulları nedeniyle katılımcılarımızla online ortamda bir araya geleceğiz. Bu şekilde İstanbul sınırlarını aşarak Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerine ulaşma şansımız doğdu. Ülkenin her yerinden ebeveynleri ve eğitimcileri kaliteli ve dolu bir programla buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Tarih: 20 Mart 2021, Cumartesi
Saat: 09:30 – 18:00
Yer: Online / Zoom

Program:
09:30 Müzik eşliğinde ısınma

09:45 Nefes Egzersizi ile güne başlangıç
Elif Şandan Doygun- Nefes Terapisti ve Yoga Eğitmeni

Açılış Konuşmaları
10:00 Dr. Bahar Eriş- MomTalks Fikir Annesi, “Belirsizlikte Da Vinci Gibi Düşünmek”
10:15 Zeynep İşman-MomTalks Partner, “Zor Zamanlarda Ebeveyn Olmak”

Oturumlar

10:30 JUJU desteğiyle
“İlham Verenler”: Sen Hayata Nereden Tutunuyorsun?
Moderatör: Ayşen Şahin
Konuşmacılar:
Saadet Özkan-UCİM Derneği Kurucusu, “Çağı değiştirme mücadelesi: Cesaret et, konuş!”
Özlem Tezcan Çöllü- Girişimci, JUJU “En büyük girişimcilik, annelik”
Sezi Kalkavan- ŞİMDİ Derneği Kurucusu, “Anne OLMAMA yolculuğum”

11:50 Nefes Molası

12:00 Hypatia desteğiyle
“Zor Zamanlardan Güçlü Çıkabilmek”
Moderatör: Ayşen Şahin
Azra Kohen- Çiftçi, “Günümüzün en karlı yatırımı nedir?”
Mümin Sekman- Başarı Uzmanı/Yazar, “Zorlu zamanlardan güçlenerek çıkabilmek için Olimpiyat şampiyonlarından neler öğrenebiliriz?”
Prof. Dr. Sinan Canan- Sinirbilim uzmanı/Yazar, “Beynimiz ve Sınırları Aşmak”

13:30 Öğle arası

14:15 Nefes farkındalığı ile güne devam

14:30 Kaosun Ortasında Sakin Kalabilmek: “Farkındalıkla Ebeveynlik”
Moderatör: Ayşen Şahin
Nihan Kaya- Yazar, “İçimizdeki çocuğa şefkatli ebeveynlik”
Prof. Dr. Bilge Uzun-Psikolojik Danışman/Akademisyen “Çocukluğumun arka bahçelerinde bugün benim çocuğum oynuyor: İlişkisel analizle ebeveynlik”
Güneş Ulus-Yazar/Eğitmen, “Pandeminde çocuklara sınır koymak”

16:15 Ara

16:30 Nefes egzersizi

17:00 Seminer: “Esnek ve sağlıklı bir yaşam için beyninizi değiştirmek“ / “Changing Your Brain for Resilient Well-Being”
Moderatör: Bahar Eriş
Dr. Rick Hanson- Klinik Psikolog, NY Times Bestseller yazarı /
Clinical psychologist, NY Times Bestseller author

(Oturumda İngilizce-Türkçe simultane çeviri hizmeti verilecektir. Soru-cevap bölümünde Türkçe sorulan sorular İngilizceye çevrilecektir.)

18:00 Kahkaha yogası: İzleyicilerle birlikte kapanış

Kitap çekilişi

Detaylı bilgi için www.momtalks.com.tr
Bilet için: https://biletino.com/tr/e-b3e/momtalks-2021/

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir