Geri dönüştürülmüş ve yenilikçi

20 Ekim 2022

Camper, her zamankinden daha doğal, geri dönüştürülmüş ve yenilikçi malzemeler içeren Sonbahar/Kış 2022-23 Koleksiyonunu ve tasarımlarıyla fark yaratan CAMPERLAB modellerini Apelyan No:3’te gerçekleştirdiği davetle moda severlerin beğenisine sundu. İş ve eğlence kavramlarının yeni normlara evrildiği bu dönemde Camper Sonbahar / Kış 2022- 23 koleksiyonu, ofis yaşamının estetiğini ve harika açık alanları birleştiren yaratıcı bir karışım ortaya çıkararak yeni döneme adım adım ilerliyor. Bu sezon ilk kez Türkiye’ye gelen özel tasarımların yer aldığı CAMPERLAB ürünleri ise dikkatleri çekiyor.

Kurulduğu günden bu yana daima daha iyi bir işletme olma hedefini hızlandıran küçük ama tutarlı değişiklikler yapan Camper, Sonbahar/Kış 2022-23 Koleksiyonu lansmanı ile bir kez daha sürdürülebilir bir hayata dikkat çekti. Şirketlerin etik, topluma ve çevreye duyarlı finansal politikalar geliştirmesini teşvik etmek için geliştirilmiş B Corp sertifikasına layık görülen Camper, Sonbahar/Kış 2022-23 Koleksiyonu lansmanını Apelyan No:3 ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Camper adeta sürekli değişen ruh halimize ayak uyduran bir koleksiyon ile karşımıza çıkıyor. Çok renkli Twins loaferlar ve iki tonlu Junction ayakkabılar ile fonksiyonel ofis giyimine eğlenceli bir yaklaşım sunarken Ground outdoor ayakkabı gibi alışılmadık ve macera sever stillerle doğaya göz kırpıyor. Bu sırada günlük şehir yaşamını da Bonnie botlar ile renklendirmeyi unutmuyor. Koleksiyonda meşe, adaçayı, derin mavi, siyah ve gri gibi kış tonlarıyla doğadan ilham alırken bir yandan da ofis mavisi, post-it sarısı ve dosya kırmızısı gibi göz alıcı renklerle iş ve eğlence dünyasını yeni sezonda bir araya getiriyor.

CAMPERLAB ürünleri bu sezon ilk kez Türkiye’de
Lansmanda Camper Sonbahar/Kış 2022-23 koleksiyonunun yanı sıra bu sezon ilk defa Türkiye’ye gelen CAMPERLAB modelleri moda severlerin beğenisine sunuldu. Daha cesur, daha büyük unisex tasarımların yer aldığı koleksiyon bu sezon hiç kuşkusuz dikkatleri üzerine çekmek isteyenlerin tercihi olacak.

Camper Sonbahar/Kış 2022-23 Koleksiyonu ile cesur adımlar cesur kadınlar…
Spor ayakkabılardan topuklu ayakkabılara, renkli botlardan sıra dışı topuklu terliklere kadar uzanan geniş ve rengarenk Camper kadın koleksiyonu ikonik modelleri ile bu sezon kadınların favorisi olacak.

Cesur silüetler ve renklerin karakterize ettiği çarpıcı Kiara modeli OrthoLite® Recycled™ iç tabanı ve deri astarlı kauçuk dış tabanı ile sürdürülebilir konforu ve cesareti bir arada sunuyor. Hem bot hem de maskülen stildeki topuklu ayakkabı seçeneklerinden oluşan bu modelin ikonik siyahı ve göz alıcı pembesi cesur kadınların ayakkabı koleksiyonunda yerini alacak. Kıvrımlı topuk yapısıyla zarafetin buluştuğu Thelma modeli, hafif ve esnek yapısını EVA tabandan alırken sağlamlık ve rahatlığını da PU dış tabanından alıyor. Parlak siyah deri rengi ile şık kombinlerin olmazsa olmazı haline dönüşecek bu modelin canlı sarı rengi ise dikkatleri bu sezon ayaklara çekecek.

Her sezon daha iyi malzemeler ve geri dönüştürülmüş bileşenlerin bir araya getirilmesiyle üretilen Taylor, bu sezon da klasik makosen modeli ve eğlenceli detaylarıyla karşımıza çıkıyor. Gerçekten benzersiz olan uyumsuz stiller sunarak, ayakkabıların aynı olması gerektiği fikrine meydan okuyan TWINS konsepti ile günlük şehir yaşamını daha da renklendiriyor.

Camper artık B Corp sertifikalı
Sadece sektörün ve dünyanın en iyisi olmak değil, dünya için değer yaratarak en iyi olmaya çalışan Sertifikalı B Corp şirketleri arasına girdiğini belirten Türkiye, Rusya, CIS, MEA Camper Bölge Direktörü Ulaş Divarcı; “Koleksiyonlarımızın üst yüzeylerinin %100’ü saf plastik içermiyor, ürünlerimizde plastik sadece geri dönüştürülmüş olarak kullanılıyor. Yine ayakkabılarımız için kullanılan derilerin ve pamukların %100’ü deri endüstrisi genelinde sürdürülebilir çevresel uygulamaları dikkate alan sertifikalı üreticiler tarafından üretilen deriler ve sertifikalı organik pamuklardan üretilen kumaşlar ile tasarlanıyor. Dış tabanlarımızın %47’si doğal ya da geri dönüştürülmüş materyallerden oluşur. Bu koleksiyondaki modellerin en az bir ya da daha fazla sürdürülebilir bileşen içermesine çalıştık. Amacımız dış taban, üst yüzey ve astarlarda sertifikalı malzemeler kullanarak sürdürülebilirliği sağlarken maksimum kalite ve rahatlık sunmak. Camper, dünyada olumlu değişim yaratan, ürünlerin çevreye etkisini göz önünde bulunduran ve gelecek nesiller için ortak bir sorumluluk sergileyen yıllık hedeflerini uygulamaya devam edecek.” dedi.

Camper ekibinin her dönem en gelişmiş tasarımlar için çalıştığına dikkat çeken Divarcı; “Bu sezon Camper tutkunlarını çok daha özel modeller bekliyor.. Camper ayakkabıların su geçirmemesi için Goretex malzemeler kullanılıyor. Ekstra sıcaklık için Primaloft izolasyon malzemesi tercih edilirken, iyi bir kış tutuşu ve kaydırmazlık için ise Michelin ve Vibram dış tabanları içeren ayakkabılar üretiliyor. Ayakkabılarda bulunan bambu elyafı, yün astarlar ve kauçuk burun koruyucuları da koleksiyonun esnekliğine ve rahatlığına katkıda bulunuyor. Bu geliştirmeler ile Camper sürdürülebilir değerlere el uzatmaya devam ediyor. Ve tabi bu sezon bizi heyecanlandıran bir diğer durum ise CAMPERLAB ürünlerini ilk kez Türkiye’ye getirdik. Çok farklı ve birbirinden özel modeller moda severlere ilham olacağına inanıyoruz.”

Camper eski sezonlardan gelen mevcut malzemelere ve tekniklere yenilik katarken, boyanmamış bir deri olan Ozette’in üretim sürecinde tehlikeli kimyasalların kullanımından tamamen vazgeçiyor. Atıklardan elde edilen deri geri dönüştürülüp patchwork ve kesiklerde kullanılırken toprak pirinç kabuğundan yapılan yeni bitki bazlı bir karbon nötr malzemenin de tanıtılmasıyla bu koleksiyon Camper’ın bugüne kadarki en sürdürülebilir koleksiyonu haline gelmiş bulunuyor.

Camper yeni sezonda bitkisel tabaklanmış deri, geri dönüştürülmüş yün, organik pamuk ve selüloz bazlı tencel ve bambu gibi dayanıklı, sertifikalı malzemelerin kullanılmasının yanı sıra genel atıkların azaltılmasına da öncelik veriyor. Sonbahar / Kış 2022- 23 sezonu ürünlerini, CAMPERLAB tasarımlarını ve daha fazlasını Camper mağazalarından ya da www.camper.com.tr üzerinden keşfedebilirsiniz.

 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir