Ebeveyn Okulu

26 Temmuz 2022

Zorlu Grubu’nun “Birlikte İyiyiz” kurumsal esenlik programı çerçevesinde hayata geçirdiği ‘Ebeveyn Okulu’ programının ilk döngüsü tamamlandı. Bebek bekleyen ve yeni ebeveyn olmuş çalışanlar ve ailelerine yönelik bu yolculukta destek vermek amacıyla düzenlenen etkinlikler, çalışanlardan büyük ilgi gördü.

Daha iyi bir gelecek, sürdürülebilir bir yaşam ve toplumsal fayda yaratmak adına tüm faaliyetlerini Akıllı Hayat 2030 stratejisi doğrultusunda sürdürülebilirlik odağında yürüten Zorlu Holding, kapsayıcı ve eşitlikçi bir iş kültürünü pekiştirmeyi amaçlıyor. Zorlu Holding bu anlayışla, çalışanlarına ve aile üyelerine fiziksel ve psikolojik destek sağlamak üzere hayata geçirdiği “Birlikte İyiyiz” kurumsal esenlik programını geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda başlatılan ‘Ebeveyn Okulu’ programıyla da her zaman, her koşulda çalışanlarının yanında olurken; ebeveynliğe doğru yolculuklarını da özellikle destekliyor.

Doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası döneme özel, alanında uzman diyetisyen ve psikologların katılımıyla etkinlikler Zorlu Grubu çalışanlarına bebek ve çocuk büyütme sürecinde rehber olması adına gerçekleştirilen etkinliklerde; doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası döneme ilişkin konular alanında uzman diyetisyen ve psikologların katılımıyla ele alındı. Hayatın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğini savunan Zorlu Grubu, anne ve baba adayı olan çalışanlarını ve eşlerini bu etkinliklerde ağırladı. Program içerikleri alanında uzman bir ekiple hazırlanırken; ‘Ebeveyn Okulu’ çalışanlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. İlk döngüsü kısa bir süre önce sona eren program üç ay sürdü.

Zorlu Holding İnsan Kaynaklar Direktörü Zülal Öztürk Kaya, “Çalışma arkadaşlarımızın mutluluğu ve refahını odağımıza alıyor; aynı zamanda ailelerinin iyi olma hallerini destekleyen için yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. ‘Ebeveyn Okulu”nu da Eşit Bi’Hayat adını verdiğimiz toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımımız kapsamında ele aldık. Ebeveyn olma yolcuğunda her birey farklı deneyimler yaşıyor, burada profesyonel destek ve sağlıklı yönlendirmeler alabilmek ise süreci çok daha keyifli ve kontrollü kılıyor. Aynı zamanda ev içindeki iş bölümü, çocuk bakımı gibi konularda da çiftler arasında uyumu güçlendiriyor. Bu nedenle de bu programı çok önemsiyoruz. Bu gibi çalışmalarımız çeşitlenerek sürecek.” diye bilgi verdi.

Prof. Dr. Selçuk Şirin’in aktarımıyla “Çocuk Gelişimi Eğitimi”
Zorlu Grubu’nun online eğitim platformu Zorlu Akademi’de yer alan eğitimler her geçen gün yenilenmeye devam ediyor. Zorlu Grubu çalışanlarının Zorlu Akademi üzerinden takip edebileceği yeni başlayacak eğitimlerden biri de Prof. Dr. Selçuk Şirin’in aktarımıyla “Çocuk Gelişimi Eğitimi” olacak.

“Birlikte İyiyiz” kurumsal esenlik programının çerçevesinde gerçekleştirilen Ebeveyn Okulu programı da önümüzdeki günlerde yeni döngülerle birlikte ebeveynlik yolculuklarında Zorlu çalışanlarını desteklemeye devam edecek.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir