Yılbaşı çocuklar için neden önemli?

31 Aralık 2020

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Muazzez Yaşbala, yılbaşının çocuklar için önemini anlattı. “Yılbaşı yaklaşırken heyecan ve umut dolu duygularla aile içinde hep birlikte yılbaşı gecesi için yapılacaklarımızı planlarız. Planlanan aktiviteler aile bağlarını güçlendirirken, çocuklarınıza vereceğiniz yaşına uygun görevler sorumluluk almalarına ve olumlu anılar biriktirmelerini sağlayacaktır.” dedi.

“Hediyeler onlar için anlam ifade ediyor”
Özel zamanlarda çocukların aile ile birlikte olmaları önemli. Çocukların aile ile birlikte olmaları, evin süslenmesi, oyunlar, sürprizler ve çam ağacının altına konulan merak ettikleri hediyeleri almaları onlar için önemli bir anlam. Aynı zamanda yılbaşı hazırlıkları yapılırken çocuklar ebeveynlerini model alarak bu gelenekleri diğer yaşamlarına da aktaracaklardır. Bu özel günde anne ve babalar kendilerini iyi hissettikçe, çocuklarda kendilerini mutlu ve değerli hissedeceklerdir.

Yeni yıl hazırlıkları, çocuklar için eğlenceli ve heyecan verici bir aktivitedir. Bu dönemde ailenin tutumları ve yılbaşı kutlaması ritüelleri çocukların zihinlerinde önemli bir yer tutacaktır.

Koronavirüs sürecinde çocuklarla birlikte neşeli ve mutlu zaman geçirmek hem çocuklara hem de ebeveynlere mutluluk ve umut verecektir.

Herkese sağlıklı ve mutlu yıllar diledi.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir