Saçlarınıza iyi gelecek 6 besin

15 Mart 2018

Saçınız istediğiniz kadar gür değil mi ya da istediğiniz kadar uzun mu değil? İşte bu sorularınızın cevabı bizde! Saçları daha kolay uzatmanın yolları besinlerden geçiyor. Ne kadar iyi beslenirseniz saçlarınızda o kadar güzelleşecektir. Parlak, güçlü ve çabuk uzayan saçlar için yazıma devam edelim.

Somon

Hem bedeninizi beslemek hem de saçlarınızı güçlü hissetmek istiyorsanız bunun için somon birebir. D vitamini ve protein gibi güçlü saç destekçileri içeriyor ve aynı zamanda kafa derinizi sağlıklı tutarak saç büyümesini teşvik eden omega-3 yağ asitleri bulunuyor.

Sarı biber

Portakaldan neredeyse beş buçuk kat daha fazla C vitamini bulunan bu vitamin deposu, saçınızı güçlendirirken aynı zamanda kırılmayı önleyen bir antioksidan görevi görür.

Yumurta

Yumurta sporcuların bir numaralı besini olsa da bu bilgiden sonra saçlarını uzatmak isteyenlerinde favori yiyecekleri arasında olabilir. Yumurta akı sağlıklı olarak bilinse de saç uzatmak isteyenler için sarısı daha şifalı olacaktır çünkü birçok kişinin dışardan takviye aldığı biyotin maddesi pişmiş yumurta sarısı içinde bulunur. Ayrıca, yumurta omega-3 deposudur.

Ay çekirdeği

Fazlası zarar olan ay çekirdeğinin azı ise saçlarınıza yarayacak. Birkaç tanesiyle saç derisine olan kan akışını artırarak ve saçların daha hızlı uzamasına teşvik edebilirsiniz. Ayrıca, bol miktarda E vitamini bulunuyor.

Tatlı patates

İçinde bolca beta karoten bulunduran bu sevimli patatesler saç derinize iyi gelecek. Aynı zamanda saç büyümesini de etkili bir şekilde destekleyen A vitaminini de içerir.

Avokado

Son dönemlerin yükselen değeri olan avokado saç dünyasını da ele geçirmiş durumda. Saç ve kafa derisine ek bir takviyeyle uygulandığında, kollajen ve elastin üretimini arttırabilen sihirli bir besindir. Bunun için avokadayı ekşi krema ile karıştırın ve yıkamadan önce yaklaşık on dakika boyunca saçınıza ve saçlı derinize uygulayın. Ekşi krema içeriğinde laktik asit bulunmasıyla ölü cildi pul pul dökülmesine yardımcı eder.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir