Okulda ve hayatta başarının anahtarı: Önce sağlıklı bir uyku

2 Eylül 2019

Penelope ‘nin katkılarıyla

Uyku beynin gıdasıdır. Sağlıklı uyku, her yaş grubunun ihtiyacıdır. Ancak büyüme çağındaki çocuklarda ihtiyaç duyulan uyku günün daha büyük bir bölümünü kapsar dolayısıyla daha da önemlidir.
ABD Merkezli “Ulusal Uyku Vakfı” ve “Michigan Devlet Üniversitesi Sağlık Sistemleri” bölümünün de teyit ettiği üzere kreş ve okul dönemi çocuklarında yaş aralıklarına göre ihtiyaç duyulan uyku süreleri aşağıdaki gibidir:

3-5 yaş              10-13 saat

6-13 yaş           9-11 saat

14-17 yaş         8-10 saat

Çocukların doğru sürelerde uyku uyumasını sağlamak kadar onların kaliteli ve kesintisiz bir uyku ile uykularından verim almasını sağlamak da ebeveynlerin önceliği olmalıdır.

SORUN : GECE TERLEMELERİ VE BÖLÜNEN UYKU

Çocukların uykularını bölen ve en sık yaşanan sorun gece terlemelerini takiben üstlerini açmaları ve daha sonra terin soğuması ile üşümeleridir.

ÇÖZÜM :  PENELOPE’DEN THERMO KID

Penelope gece terlemeleri ile uyku bölünme sorununa en doğal çözüm olarak Thermo Kidserisini geliştirdi.

Thermo Kid kumaşındaki Nasa’nın geliştirdiği Outlast® teknolojisi ile bütün gece ısı dengeli, bölünmeyen bir uyku vaat ediyor.

Yastık ve yorganın yüzeyinde kullanılan özel lisanslı Outlast® Bayfield kumaş doğal liyosel–tencel bir kumaştır ve çocuklara uygun saflıktadır.

Outlast® Bayfield kumaşın dokusunda bulunan ısı termokülleri ortamdaki ısı artınca fazla ısıyı hapseder, ortam serinleyince geri verir böylece kontrollü bir uyku mikro iklimi sağlar.

•     50 x 70 cm yastık bambu ve nano elyaf 500 gr dolgu içerir. Özellikle çocuklara uygun dolgunluk ve yüksekliktedir.

•     155 x 215 cm ölçüsündeki tek kişilik yorgan 150 gr/m2 dolgusu ile çocuklar için ideal ağırlıkta hafif bir yorgandır.

•     Thermo Kid beşikten tek kişilik yatağa geçen küçük çocuklar için de idealdır.

UYKUDA SERİN ETKİ

Outlast® Teknolojisi

Cildiniz uyku esnasında sıcaklık değişimlerine maruz kalır. Bedeniniz fazla ısıyı doğal yollarla ortama bırakır ve kendini serinletmek için terler.

Outlast® teknolojisi patentli “Thermocules” ile bu ısıyı hapseder. Siz serinlemeye başladığınızda hapsedilen ısı ortama geri verilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir