İlk 6 yıl çok önemli!

7 Aralık 2019

– KindyROO’nun katkılarıyla-

Hayatın temeli niteliğindeki erken çocukluk döneminde, özellikle de 0-3 yaş arasında, çocukların eksiksiz gelişimini sağlamak, gelecek için yapılacak en iyi yatırımdır. Ülkemizde bu alanda ailelere en iyi şekilde destek veren, çocuklar ve ebeveynler için eğlenceli bir oyun grubu formatında şekillendirilmiş bir sistem var: KindyROO!

Avustralya kökenli uluslararası 1,5 ay – 6 yaş ebeveynli çocuk programı KindyROO’nun çıkış noktası, “Ebeveynler çocukların ilk öğretmenleridir” ve felsefesi de “Hareket öğrenmenin temelidir.” KindyROO sistemi, çocukların tüm gelişim alanlarının alt yapısını oluşturup, hayata en donanımlı şekilde başlamalarını sağlıyor. 1,5 aylık bebeklerle başlayarak en hızlı gelişim dönemi olan 0-1 yaşta BabyROO programı uygulanıyor. 1-3 yaş arası KindyROO programlarıyla devam ediliyor ve 3-6 yaş arasında Okula Hazırlık programları uygulanıyor.

Bu programlar, yaş ve gelişim basamaklarına uygun gruplarda ebeveyn ve çocuklarla birlikte yapılıyor. Program içeriği her hafta değişiyor ve 6 yıl boyunca program kendini tekrar etmiyor. Programlarda 15-16 farklı bölüm var ve çocukların tüm gelişim basamaklarını sıralı ve eksiksiz bir şekilde geçmelerini sağlayacak oyunlar ve aktiviteler içeriyor. Bunlar haftalık 1 saatlik seanslarda KindyROO şubelerinde yapılıyor. Ebeveyn de hafta boyunca öğrendiklerini evde oyunlar şeklinde tekrar ediyor.

Eğitim içerikleri, Avustralya’daki KindyROO merkezinden gelerek birebir Türkçeleştirilip uygulanıyor. Çocuk doktorları, pedagoglar, eğitimciler, fizyoterapistler, duyu terapistleri gibi onlarca alandan uzmanlar tarafından hazırlandığı için çocuk gelişiminin tüm prensiplerini içinde barındırıyor ve bu sayede bütünsel gelişim destekleniyor. Program, en yeni bilimsel araştırmalar ışığında sürekli olarak güncellenen bir içeriğe sahip. Olumsuz çevresel ve genetik faktörler bulunmuyorsa, ebeveynin düzenli bir şekilde uygulaması ile alınan harika sonuçlar hiç şaşmıyor.

KindyROO, sadece çocuklara yönelik bir sistem değil, aynı zamanda bir anne-baba eğitimi. Ebeveynler de seanslara dahil ediliyor ve aktiviteler yapılırken neyin neden yapıldığı hakkında bilgiler veriliyor. Bu sayede ebeveynler programı evde daha motive ve bilgili bir şekilde uyguluyor. Ayrıca bilgilendirme broşürleri, seminerler, web siteleri, sosyal medya hesapları üzerinden de sürekli bilgi paylaşılıyor.

KindyROO’ya devam eden çocukların tüm gelişim basamakları tamamlanıyor ve sağlıklı bir biçimde ilerliyor. Fiziksel ve zihinsel gelişim açısından yaşının gerektirdiği aşamaları eksiksizce geçen çocuk, özgüveni hiç kırılmadan büyüyor ve sürekli öğrenme ve keşfetme motivasyonu olan, mutlu ve olumlu bir insana dönüşüyor. Küçük yaştan itibaren ebeveynleriyle ve yaşıtlarıyla sağlıklı bir ilişki kurmuş oluyor. Bu da, diğer gelişim alanlarının tam olmasıyla birleşerek sosyal bir birey olmasını sağlıyor.

KindyROO’nun 2019 sonu itibariyle 9’u İstanbul’da olmak üzere toplam 17 şubesi bulunuyor ve sürekli olarak yeni şubeleri açılmaya devam ediyor. KindyROO hakkında daha fazla bilgi almak için www.kindyroo.netweb sitesini ve //kindyrooturkiye Instagram hesabını inceleyebilir, veya 0850 466 54 63 numaralı telefondan genel merkezlerine ve şubelerine ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir