Hangi saça hangi serum?

26 Ekim 2018

Mevsim kışa dönerken, saçlar yazın güneşinden nasibini almış lime lime olmuşken, aldı bizi bir telaş. Nasıl düzelir bu saçlar? Kestirelim en temizi… derken, bir de serumları inceleyelim istedik. Her serum her saça olmazmış öğrendik.

Her saç sorununda ve tipinde kullanıma uygun saç bakım serumu vardır. Örneğin, saçları seyrek olanlar, yoğunlaştırıcı ; dökülme problemi yaşayanlar, dökülme karşıtı; saçlarını sık sık ısıyla şekillendiren, renklendirme işlemi uygulayan ve kırılma problemi yaşayanlar ise yapılandırıcı özellikteki saç serumlarını tercih etmeliler. Saç bakım serumunu kullanma çeşitleri
Her saç serumunun, serumun amacına ve yapısına uygun kullanım şekilleri vardır. En iyi ve sağlıklı sonuçlar için saç serumlarının doğru kullanımı danışman kuaförlere veya uzmanlara
sorulmalıdır. Örneğin, saç bakım serumlarını banyo sonrasında, şekillendirmeden önce havluyla nemi alınmış saça uygulayabileceğiniz gibi banyo öncesinde veya şekillendirme sonrasında kuru saça da uygulayabilirsiniz. Bazı saç serumları günlük kullanıma uygun olarak, kuru saça da uygulanabilir. Banyo öncesi uygulanan saç serumları, kuru ve yıkanmamış saça önerilen miktarda uygulanır ve bir havlu yardımıyla saç sarılarak bekletilir. Banyo sonrasında kullanılması önerilen saç serumları ise, saç banyosu ve kremini uygulayıp
duruladıktan sonra, nemi havlu ile alınmış saça uygulanır ve durulamadan şekillendirmeye geçilir.

Şekillendirme sırasında ısıya maruz kalan saçlarını korumak için Kérastase ailesindeki birçok durulanmayan saç serumu ısıyla aktive olarak saçı koruduğundan her şekillendirme öncesi kullanılabilir. 180TL.

Güneşten yıpranmış saçlara
Elseve Komple Onarıcı İkili Bakım Spreyi, saçları güneşin ve denizin olumsuz etkilerinden koruyor, onarıyor ve aynı zamanda saçların kolayca taranmasını sağlıyor. Komple Onarıcı İkili Bakım Spreyi’ni sallayınca eşsiz iki güç birleşiyor ve etkisi açığa çıkıyor Pro-Keratin içeren formülü sayesinde korunan ve onarılan saçlar serum içeriği sayesinde kolayca taranıyor. Saçları anında yumuşacık yapan ve parlak görünmesini sağlayan Komple Onarıcı İkili Bakım Spreyi durulama gerektirmiyor ve saçı ağırlaştırmıyor. 17.90TL.

COSMED, Hair Guard serisi HAIR GUARD Yenileyici Serum ile mevsim geçişlerinde oluşabilecek dökülme sorunlarına karşı önlem alan COSMED, uzun süreli kullanımlarda canlılık, dolgunluk ve parlaklık kazandırıyor. Saçların iç ve dış etkenlere karşı korunmasına ve hızlı uzamasına yardımcı olan şampuan ile serum, saçın köklere daha sıkı bağlı kalmasına da yardımcı oluyor. Serum 100 ml: 73 TL


JOHN FRIEDA Frizz-Ease Extra Strenght Saç Serumu 

Kalın telli, ekstra sert ve inatçı saçları yumuşatıp pürüzsüzleştirmeyi, neme ve ısıya karşı korumayı destekler. 50 ml-62TL.

SAÇ KALİTESİNİ ARTTIRMAK:

• Kişiye uygun saç ürünleri (şampuan, saç kremi, saç maskesi, şekillendirici ürünler, saç boyası) konusunda deneyimli bir dermatoloji uzmanından destek alınmalı.
• Çok sık dip boyası yaptırmak, fön çektirmek, saç düzleştirici kullanmak saç diplerini olumsuz etkiler. Saç kopmalarına neden olur.
• Saçlar ıslakken sert taranmamalı.
• Saçlar çok gergin ve sürekli aynı yöne çekilerek toplanmamalı. Aksi takdirde traksiyonel alopesi denen saç kayıplarına neden olabilir.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir