Çocuğunuza kıyafet seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

29 Kasım 2017

United Colors of Benetton’un katkılarıyla…

Moda trendleri kendini tekrarlasa da çocuklar için durum biraz daha farklı; klasik çizgisinden uzaklaşan çocuk modası günden güne yetişkinler dünyasına yaklaşıyor. Çocuğunuza uygun kıyafet seçimi yaparken onu nasıl daha tarz yapacağınıza dair ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Her zaman rahatlıktan yana olun

Yetişkinlerin bir kısmı stillerinden ödün vermemek adına rahat kıyafetlerine elveda derler. Ama siz kızınız veya oğlunuz için yapacağınız alışverişlerde bu durumunu göz ardı etmemelisiniz. Sonuçta o bir çocuk ve nerde olursa olsun rahat hareket etmek ve koşup oynamak isteyecektir. Bir partide ya da özel davette bile olsa kıyafetlerini rahat kesimli ve hava alan kumaşlardan seçmelisiniz. Öte yandan fazla düğmeli ve çıkartılması zor olan kıyafetlerden kaçının. Çocuğunuz o kıyafetin içinde ne kadar tatlı olursa olsun; onun zıplayıp, koşamadığı, oturduğunda rahat edemediği, tuvalette sorunlar yaşayacağı ve ani bir harekette yırtılma ihtimali olan bir kıyafet giydiğinde gün hem onun hem de sizin için daha zor geçecektir.

Ortayı bulun

Düğünler çocuklar için en sıkıcı olan etkinliklerden biri; bir sürü yabancı insanın onu gördüğünde sevmek ve konuşmak istediği bir yer. Zaten onlar için oldukça sıkıcı olan bu etkinlikte çocuğunuz ne giymek istiyorsa onu giymesine izin verin. Bu kadar çeşitliliğin içinde yaşadığımız bir dönemde çocuğunuz için hem seveceği hem de güzel olacağı bir kıyafet bulacağınıza eminiz.

Hava durumunu kontrol etmeyi unutmayın

Küresel ısınmanın kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu zamanlarda havalar bir dengesiz; sabah güneşli bir güne uyanırken, akşam sağanak ya da doluyla karşılaşabiliyoruz. Bu gibi durumlarda hazırlıksız yakalanmamak için önceden hava durumuna bakın. Bozacak havalara karşı hem sizi sıcak tutacak hem de ağırlığıyla sizi yormayacak montlar seçebilirsiniz. Böylece hafif montu sayesinde okula giden çocuğunuz montunu yere süre süre taşımayacaktır.

 

Mevsimin ruhunu yaşatmasına izin verin

Kış mevsiminin gelmesiyle yavaş yavaş sıcak tutacak kıyafetlere geçiş yapılıyor. Kışın kazaklara, atkılara ve berelere hapsolduğumuz düşünülse de sahip olunan parçalarda da çocuğunuzu farklı kılabilirsiniz. Kış ruhunu yansıtan parçalar bunun için iyi bir fikir olabilir.

Hazır konu kış giysilerinden açılmışken size ruhunuzu ısıtacak bir haberimiz var! United Colors of Benetton, “012 Koleksiyonu”nda renk ve yaratıcılıkta sınır tanımıyor. 0-12 koleksiyonunda yer alan geleneksel ruh, göz alıcı renkler ve geniş ürün yelpazesi çocukların dünyasına yeni yılda da yenilikler katıyor. Yeni yılı karşılarken kız ve erkek çocuklar ayrıca bebekler için birbirinden farklı seçeneklerini keşfetmeye şimdiden hazırlanın… Hırkalar, eşofmanlar, 80’lerin dokunuşuna sahip kazaklar ayrıca sahte kürk detaylı yün mini elbiseler, şapkalar, aksesuarlar, pantolonlar… %50’ye varan indirim fırsatları için Benetton’a göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir