En sevgili süper kahraman

27 Ağustos 2020

-Günışığı Kitaplığı’nın katkılarıyla-

Yazıp resimlediği kitaplarla dünyada ve ülkemizde çok sevilen sanatçı Rocio Bonilla’dan sevgi dolu ve çokrenkli bir hikâye. Bonilla, ödüllü sanatçı Oriol Malet’le bir araya geldiği yeni öyküsünde pek çok süper kahramanın yanı sıra çocukların ailelerinde gördükleri süper güçleri, unutulmaz karakterlerle dolu çocukluk dünyasını resmediyor.

Kitaplarla, hayallerle, doğayla ve hayvanlarla iç içe renkli bir dünya kuruyor. Göz alıcı desenleri ve zengin görsel anlatımıyla zihinlerde sayısız pencere açan kitap, sadece çocukların değil, her yaştan okurun da kalbine dokunuyor. Dünyayı sevgiyle kurtaranların ve yaşamın devam etmesini sağlayanların yanı başımızda olabileceğini anımsatıyor…

Kahraman olmak hiç bu kadar “sevgili” olmamıştı
Diego süper kahramanlardan büyülenen bir çocuktu. Onların kıyafetlerini giyer, dedesinin anlattığı hikâyeleri heyecanla dinlerdi. Daha fazla şey okuyabilmek için sık sık kitapçıya giderdi. Herkesin süper kahramanı farklı ve çok özeldi. Diego hepsine bayılıyordu, ama aralarından biri onun “en sevdiği”ydi: Mega Güç. Olağanüstü güçlerinin yanı sıra ilginç bir de özelliği vardı: Diego’nun hep yakınındaydı…


Yazan:
Rocio Bonilla
Resimleyenler: Rocio Bonilla, Oriol Malet
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Halil Türkden
Sayfa sayısı: 40
Yaş grubu: 3-8 yaş
Fiyatı: 28 TL
Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

 

 

Rocio Bonilla, 1970 yılında İspanya’da, Barselona’da doğdu. Barselona Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenim gördü. Okullarda pedagog olarak çalışan Bonilla, İspanya’nın önde gelen çocuk dergilerine çiziyor. Çocuklar için yazıp resimlediği Cara de pájaro (Kuşbakışı, 2014) ve 2016’da Günışığı Kitaplığı tarafından Türkçe’ye kazandırılan Öpücük Ne Renktir?, 2017’de yayımlanan Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı ve 2019’da yayımlanan Kardeşler! pek çok dile çevrildi. Öpücük Ne Renktir? İspanya Eğitim Kültür ve Spor Bakanlığı’nın, edebiyat yayıncılığını destekleme amaçlı 2016 Yılın En İyi Kitaplaşan Çocuk ve Gençlik Kitapları seçiminde ilk üçte yer aldı. 2020’de Türkçe yayımlanan resimli kitaplar Hayır! Burası Orman Değil!’de Susanna Isern’le, En Sevgili Süper Kahraman’da Oriol Malet’le çalışan sanatçı, Barselona’da yaşıyor.

Oriol Malet, 1975’te İspanya’da, Barselona’nın Martorell bölgesinde doğdu. Güzel sanatlar eğitimi aldı. 2004’ten başlayarak dünyaca ünlü yayınevlerinde illüstratör ve sanat yönetmeni olarak çalıştı. 2019’da Bağımsız Yayıncılar Kitap Ödülleri’nin grafik roman dalı ödülünü kazandı. Grafik tasarımdan çok, edebiyattan ve müzikten yola çıktığını ifade eden sanatçı, Fransız yazar Boris Vian’dan ve ABD’li caz sanatçısı Charles Mingus’dan esinlendi. Birçok müzisyen için albüm kapağı tasarlayan, müzikle akademik olarak da ilgilenen Malet, illüstratörlüğün yanı sıra davul ve trompet eğitmenliği de yapıyor.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir