Bebek giysileri yıkarken nelere dikkat edilmeli

28 Şubat 2018

Bebeğimin giysilerini nasıl yıkamalıyım?

-ABC Deterjan katkılarıyla-

Bebeğinizin doğduğundaki o masum, zararsız ve küçük hali ne kadar da tatlıydı değil mi? Şimdilerdeyse bu ufaklık evi çamaşırhaneye dönüştürmüş durumda; yaşanan bebek bezi patlamaları, yemek sonrası kusmalar ve bunun gibi giysilerin çamaşırlığa gitmesine sebep olacak bir sürü olay yaşanıyor. O minicik bedenin bu kadar çok çamaşırı nasıl çıkardığını düşünürken bir yandan ‘bebeğimin giysilerini nasıl yıkamalıyım?’ diye düşündüğünüzü biliyoruz ve sizi bu karmaşıklıktan kurtarmaya karar verdik. Bebek giysileri nasıl yıkanmalı, bebek giysileri yıkanırken nelere dikkat edilmeli ve çok daha fazla soruyu sizler için yanıtladık.

Bebek giysilerini yıkamadan dikkat edilmesi gereken en önemli şey deterjan ve yumuşatıcı seçimi. Hassas cilde sahip olan bebeklerin oluşabilecek tahriş ve alerjilere karşı renk, parfüm ve boya içermeyen ürünlerle giysileri yıkanmalı. Bunun için markaların bebeklere özel hazırladığı ürünleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, deterjanın yanında eğer yumuşatıcı da kullanacak olursanız yine aynı özelliklere sahip olmalı. ABC Sensitive Standart Yumuşatıcı ve ABC Parfumia Sensitive Konsantre Yumuşatıcı ürünleri, bebeklerin hassas ciltlerine özel geliştirilen, hipoalerjenik ve boya içermeyen formülüyle aradığınız hijyeni bebeğiniz ve size sağlar. Ayrıca, ABC Deterjan farklı gramajlarda sundukları ürünler ile her ailenin ihtiyacına uygun ürünü sunuyor.

İlk alınan giysileri bebeğiniz giymeden önce mutlaka yıkamalısınız. Uzmanlar, bazı giysi üreticilerinin ürünlerin daha kaliteli görünmesi için üzerlerine son kez bir kimyasal uyguladıklarını ve bu kimyasalın bebek cildine zarar verebileceğini söylüyorlar. Bu yüzden bebeğiniz için aldığınız şeker mi şeker giysileri o giymeden önce makineye atmalısınız.

Bebek giysileri yıkarken neler yapılmalı

  • Aynı deterjanı kullanmaya özen gösterin. Eğer bebeğinizde bir cilt problemi oluşursa tespit nedenini etmek kolaylaşır.
  • Görünür lekeler varsa ön yıkama yapın.
  • Giysi aşınmalarını engellemek için bebeğinizin giysilerini ters çevirerek makineye atın.
  • Eğer bebeğinizde cilt alerjisi oluşursa giysileri iki kez durulayın. Böylece giysi üzerindeki deterjan kalıntılarından kurtulabilirsiniz.

Bebek giysileri yıkarken neler yapılmamalı

  • Bebeğinizin giysilerini yıkarken makineyi aşırı doldurmayın.
  • Daha temiz olması için gereğinden fazla deterjan kullanmayın. Fazla deterjan giysi üzerinde kalıntı kalmasına yol açacaktır.
  • Fazla kirli giysilerle birlikte makineye bebek giysilerini atmayın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir