Bebeğinizin uyku kalitesini arttırmanın 7 yolu

12 Ekim 2018

Bebeklerde uyku hem zihin hem de beden gelişimi için oldukça önemli. Her şeyi baştan öğrenen minik bücürünüz uykuyu da yavaş yavaş öğrenirken sizi elbette zor anlar bekliyor. Ancak bir noktayı unutmamak gerekir ki uyumadan ziyade uyku kalitesinin de iyi olması gerekir. Peki daha yeni yeni hayatla uyum sağlamaya çalışan ya da artık bu işi çözmüş miniklerin uyku kalitesini nasıl arttırabilirsiniz? Gelin birlikte bakalım..

 • Akşam yemeğinde fazla beslemeyin

Bebeğinizin son öğününde onu aşırı beslemekten kaçının. Fazla alınan besinler onun uykusundan çalacaktır ve dolu bir karınla uyumak istemeyecektir.

 • Hareketli yaşam, kaliteli uyku

Yatma saati gelmeden önce çocuğunuzun günlük fiziksel enerjisini gün içinde atıp atamadığına dikkat edin. Ancak fazla yorgunluk da uykuya dalmasını engelleyebilir dikkat.

 • Gündüz uykularında aşırıya kaçmayın

Bebekler (hatta çocuklar) belli bir döneme kadar gündüz uykusu yaparlar. Bu aşamada gece uyku kalitesini arttırma da en önemli unsur ise gündüz ve gece uykusu arasındaki dengedir. Gündüz fazla uyuyan bebek ya da çocuk zaten uykuya doyduğu için gece daha hafif bir uyku çekecektir.

 • Bir rutin oluşturun

İster sevin ister sevmeyin, rutin bebeğin mantrasıdır. Uyumadan yarım saat önce onu odasına götürün. Ilık bir banyo yaptırmak, kundaklamak, odasının karanlık olması gibi rutinler, onun daha kolay uykuya dalmasını sağlayacaktır.

 • Güvenli ve rahatlatıcı bir ortam sağlayın

Yatağa girdikten sonra bir hikaye okuyun ya da – tanıdık ve dinlendirici bir ortamda bebeğinizi uykuya hazırlamak için ona şarkı söyleyin. Yeni yürümeye başlayan çocukların aktif bir hayal gücü ve zihni vardır. Zaman zaman bu durum kabuslarla sonlanabilir. Bunları önlemek için, uyku saatinden önce korkutucu veya aşırı heyecan verici hikayelere, görüntülere veya etkinliklere maruz kalmasını önlemelisiniz. Uyku arkadaşı ya da battaniye gibi en sevdiği oyuncakları yanına koyabilirsiniz.

 • Teknolojiye hayır deyin

Bu süre zarfında telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve TV dahil her türlü cihazdan kaçınmanız gerektiği için, ‘Candy Crush’tan gelen oyun  isteklerini tatlıca reddedin

 • Konforlu kıyafetler rahat bir uyku sağlar

Konforsuz bir yerde oturduğunuzu hayal edin. Sizce orada uyuyabilir misiniz? Sizin gibi, bebekler de rahat hissetmedikleri yerde iyi uyuyamayacaklardır. Bu yüzden uyku sırasında rahat hissetmek oldukça önemli.

Bebeklerde uyku demişken yepyeni bir ürün bilgisi verelim. Bebeğinizle birlikte büyüyen ve ayaklı uyku tulumuna dönüşen bir kundak hayal edin. İmkansız mı görünüyor? OWLI ile gerçek oldu. 🙂

Owli Uyku Gurusu, bebekle birlikte büyüyebilen ve kundaktan ayaklı uyku tulumuna dönüşebilen dünyadaki tek ürün olma özelliğine sahip ve bugünlerde patent bekliyor. Yenidoğandan 2 yaşa / 13 kg’ye kadar kullanım imkanı sunuyor. Bu sayede, bebekler alıştıkları kundakla uzun süre mışıl mışıl uyuyacaklar. Ebeveynlere ise masraf azaltıcı, ekonomik bir seçenek 🙂

Yumuşak, pamuklu ve esnek bir kumaşa sahip olan Owli Uyku Gurusu, içine uygun kıyafet giydirilerek her mevsim kullanılabiliyor.

Ürün kullanım aşamaları:

 1. Kundak (0-3 ay / 2,25-6 kg) : Yan fermuarı kapalı, kollar içeride.
 2. Genişletilmiş Kundak (3-6 ay / 6-9 kg): Yan fermuar komple açık, kollar içeride.
 3. Torba uyku Tulumu (6-9 ay / 9-11 kg): Yan fermuar komple açık, kollar dışarıda
 4. Ayaklı Uyku Tulumu (9-24 ay / 9-13 kg): Yan fermuar komple açık, kollar ve ayaklar dışarıda.

Bacaklara doğru genişleyen tasarımıyla kalça çıkığına yol açmadığı gibi bebeklerin sağlıklı kalça gelişimini desteklediği söyleniyor.
Lansmanı Eylül ayında Avrupa’nın en büyük bebek-çocuk fuarı Kind+Jugend’de yapılan yerli gururumuz Owli markasına ait “Uyku Gurusu” satışta!

Owli Hakkında:

Doğum sonrası inceltici korseler, dalgıç kumaşından yapılmış üşütmeyen bebek mayoları ve kulak bantları, büyüyebilen kundak ve uyku tulumları gibi yenilikçi ve yüksek kaliteli orijinal anne-bebek ürünleri sunuyor.

Yerli üretimle ekonomiye katkı sağlayan Owli, önümüzdeki aylarda ürün gamına eklenecek sürpriz yeni ürünlerle bebeklerin hayatında olmaya devam edecek.

Daha fazla bilgi için www.owliturkiye.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir