Anlamlı projeler- Zeynep Gözübüyük

4 Mayıs 2017

Eşyalarını değerlendiren anneler, doğayı koruyan çocuklar

#GunePozitifBasla
2 aydır ikinci el anne&bebek ürünleri alışveriş platformu Kidimami ile çok keyifli bir proje yapıyoruz. #GunePozitifBasla etiketiyle yapılan paylaşımlarla pozitif enerjiyi yaymaya çalışıyoruz. Nisan sonundan beri bunu bir adım daha öteye taşıyarak ve daha anlamlı bir hale getirerek Tema Vakfı’nın Çocuk Eğitim Programlarına destek olarak devam ediyoruz.

Tema’nın, çocuklarımızın doğada geçirdikleri zamanın artması, doğayı hissederek, dokunarak, koklayarak ve işiterek farklı deneyimler yaşama fırsatı bularak bedensel ve zihinsel gelişimlerinin olumlu yönde desteklemesi amacıyla okul programları varmış. Örneğin Minik Tema bir yıl süreli okul öncesi çevre eğitimi programı. Program dört yaşını dolduran çocukların doğa ile olan bağlarını güçlendirmeyi, doğada kaliteli vakit geçirmelerini sağlamayı ve fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyor. Program ilkokul, ortaokul ve lise dönemi için de devam ediyor. #GunePozitifBasla etiketli her 8 paylaşım @kidimamiapp Instagram sayfasında bir albüm oluyor ve bu albüm 1 çocuğun eğitim bedelini karşılıyor.

Çocuklara emniyet kemeri takmayı sevdirmek ve onları rahat ettirmek isteyen yepyeni bir marka var artık: Happy Hop!
İki annenin girişimi olan Happy Hop’ta ürünler tam bir anne özeniyle tasarlanıp üretilmiş. Antialerjik en yüksek kalite peluş emniyet kemeri arkadaşı, ODTÜ’de test edilmiş ve onaylanmış emniyet kemeri düzenleyici, yıkanabilen kılıflarıyla emniyet kemeri yastıkları… Ayşe’nin sarıldığı kedi hem emniyet kemerinin sert hissedilebilecek yapısını yumuşatıyor, hem de başını dayayıp rahatça uyuyabileceği bir yastığı olmuş oluyor. Scooter’a da geçirilebiliyor, çanta olup sırta da takılabiliyor. Markanın farklı ürünlerini websitesi happyhop.com.tr’den inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Desteklediğim bir proje daha
Plastik, polyester, deniz kıyılarına vuran atıkların geri dönüştürülmesiyle elde edilen özel materyaller kullanarak üretilmiş bir koleksiyon düşünün. H&M Concious Exclusive işte böyle bir koleksiyon. Bu yıl çocuklar için de böyle çok tatlı tasarımlar var.

Bir diğer proje de Değiş Tokuş Marketi.
H&M tekstil ürünlerinin %98 oranında geri dönüştürülebildiğini belirterek, eski/ kullanmadığımız tüm tekstil ürünlerini alıyor, yerine puanlarla yeni ürünler alınabiliyor. Örneğin ben Ayşe’nin yatağından çıkan kocaman kenar yastıklarını nasıl değerlendirsem diye düşünüyordum, meğer bu geri dönüşüm projesini bekliyorlarmış.

Çocuklarımıza daha temiz bir dünya bırakmayı amaçlayan bu proje çok değerli ve anlamlı, desteklemek gerek ki devamı gelsin, farklı markalar da eklensin.


Anne Kahvesi’nin yeni logosunu anneler oyladı. 4 logo içinden en çok oyu alan bu logo Anne Kahvesi’nin yeni logosu oldu.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir