Akdeniz rahatlığı çocuk modasına ilham oluyor

2 Mart 2020

Santorini’den Amalfi kıyılarına, oradan da Cannes’a: United Colors of Benetton çocukları mutluluğu Akdeniz kıyılarında buluyor. 2020 İlkbahar Yaz Sezonunun özgürlüğü önemseyen yüzü, Jean-Charles de Castelbajac tasarımı bir kapsül koleksiyon ile vurgulanıyor. Çünkü neşenin ve mutluluğun tohumları küçük yaşta atılır!

Süslü değil rahat ve özgür Kız Çocuklarına

Hayaller yazın nereye giderler? Denize dalarlar, gün ışığının yansıttığı renklere bürünürler, yeşil çayırlarda özgürce koşarlar ve içlerinde capcanlı bir sevgi taşırlar.

İşte Benetton kızları için yaz stili: hem rüya gibi, hem de capcanlı. Okulun son günlerinden, pudramsı renklerde t-shirt ve etekler– deniz kıyısında geçen güneşli günlere doğru –fırfırlı elbiseler, çiçek desenleri ve denizci stili çizgiler. Özel günler içinse defile trendlerinden ilham alan göz alıcı tasarımlar: geniş fırfırlar, işlemelerle süslenmiş yakalar, baskılı tüller ve sevimli pamuk kumaşlar. Süslemeli yazılarla kendilerini ifade etmeyi seven Benetton kızları, sahiplendikleri sloganları t-shirt’ler, pamuk sweatshirt’ler ve aksesuarların üzerinde taşıyorlar: sportif kolej tarzı, üç boyutlu parçalar veya sim ve parlak payetler onlara eşlik ediyor.  UCB çocuk koleksiyonundaki asıl yenilik ise Jean Charles de Castelbajac tarafından SS20 sezonu için geliştirilmiş renk “dalgası” teması: –renklerin zirvede olduğu yüksek perdeden bir enerji ve parlaklık dalgası. Benetton’un en minikleri de arkada bırakılmıyor ve ikonik “Benetton yeşilinin” temel tonları olan güneş sarısı, ateş kırmızısı ve deniz mavisi gibi Akdeniz yaz ruhunu taşıyan renklere bürünerek; bu pop, ironik ve özgün stilin parçası oluyorlar. Çiçekler ve denim, hayvan desenleri ve kız gücü sweatshirt’lerini cesurca bir araya getiren mutlu bir stil: yarının kadınları geleceğe güçlü ve neşeli adımlarla atılıyorlar!

 

Sportif ve çevik Erkek Çocuklar

Dünya vatandaşı, sportif ve çevik: Benetton erkek çocukları hem şehirde hem doğada olmaktan keyif alıyorlar ve 2020 İlkbahar Yaz koleksiyonu onlara eşlik etmeye hazır. Renkli sweatshirt’lerin canlılığı onları etkiliyor, cool baskılar ve yazılarla dekore edilmiş t-shirt’ler ile ise kaykaycılardan ilham alan bir stili yakalıyorlar. Üstler, bermuda pantolonlar ve ince kazaklarda, tuğla renginden gri ve turuncuya uzanan, vintage etkili ve adeta yetişkinlerden “ödünç” havası taşıyan renkleri görüyoruz. Skinny pantalonlar ve asker yeşili t-shirt’ler rahat ve cool bir tarz yaratıyor. Annelerin endişeleri ise bir çırpıda siliniyor; çünkü daha az sportiflik gerektiren durumlar için de çocukların zevkine hitap eden şık seçenekler Benetton’da. Dokulu renkli iplikten bermuda şortlar ile kombinlenen ceketler: ister lacivert ve okul tarzı ister masmavi, hem neşeli hem ciddi. Jean-Charles de Castelbajac’ın özgün stili koleksiyonun erkek çocuklarına da yansıyor: çizgili desenler, yoğun renkler, çarpıcı motifler ve sörfçülerden ilham alan ikonik bir gardırop. Superman, Batman ve Flash gibi süper kahramanlarla yenilmezliğini göstermenin yanında, en sevilen Walt Disney karakterleriyle eğlencenin tadına varan bir stil!

 

 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir