Kostümlü cupcake

31 Ekim 2017

İstediğiniz bir muffin tarifi ya da hazır alabileceğiniz tatlılar, bu kolay ve göz alıcı fikirlerle eğlenceli hale geliyor. Üstelik çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Bırakın yaratıcılıklarını kullansınlar.

Sevimli Şeytan

Kırmızı krema kaplamalı bir cupcake ile başlayın.
Kremayı kırmızı toz şeker ile kaplayın. İki adet çikolatalı karamel şekerlemesini 4-5 veya yumuşayana dek mikrodalga fırında ısıtın, ama erimesin. Şekerlemelere boynuz şekli verip cupcake üzerine oturtun.

Tatlı Pençe

Çikolata kreması kaplı bir cupcake üzerine ince delikli sıkma torbası kullanarak yine çikolatalı şeker kreması ile “kürk” yapın. Kenarlardan başlayıp içeri ve yukarı doğru devam edin. “Pençe” için üç adet kavrulmuş kaju fıstığı kullanın.

Örümcek Ağı

½ fincan mini marshmallow şekerlemelerini mikrodalga fırında 15 saniye ısıtın. Tutabileceğiniz kadar soğuyana dek karıştırın. Bir tutam marshmallow alıp ince ve uzun ipler haline gelecek şekilde yağlı parmaklarınızla çekin. Çikolata kremalı cupcake üzerine koyun.

Mavi Canavar

Göz şeklindeki 8-10 şekerlemeyi (Sprinkles Göz Desenli Şekerler gibi) parlak renkli krema kaplı bir cupcake üzerine sabitleyin. Biz turuncu, parlak pembe ve elektrik mavisi cupcake seviyoruz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir