Oyun doğal bir gelişim yolu!

24 Temmuz 2018

-Fisher-Price katkılarıyla-

Çocukların gelişimlerini etkileyen en önemli faktörlerden biri oyunlar ve oyuncaklardır. Oyun sayesinde, farklı deneyimler yaşayarak yeni şeyler keşfederler. Çocuklar oyun oynarken aslında duygularını ve ihtiyaçlarını ifade etmeyi; kendi başına sorun çözebilmeyi öğrenir. Uzmanlara göre oyun ve oyuncaklar, her çocuğun yaş ve cinsiyetine göre çeşitlilik gösterir.

6 ay üzerindeki çocuklarda;

Zeka gelişimine destek olması için renkleri ve şekilleri tanımasına yardımcı olmak; el becerilerini güçlendirmek için bloklar ve eşleştirme oyuncakları ile oynaması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra taklit oyununa teşvik eden oyuncaklar, hayal gücü ve düşünme becerilerini geliştirmeye destek olur.

Dil gelişimi için ise sizin onunla konuşmanız, birlikte bir şeyler okumanız çok önemlidir.

Türkçe konuşan oyuncaklar onu konuşmaya ve iletişim kurmaya teşvik eder. Düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirirken; sosyal ve iletişim becerileri kazandırır.

Fisher-Price Eğlen ve Öğren™ serisi okul öncesi eğitimi ve erken gelişimi destekliyor!

Bebekler ve çocuklar doymaksızın dünyayı keşfederler ve enerjileri hiçbir zaman bitmez.

Oynarlar, keşfederler ve öğrenirler. Fisher-Price bebeklerin ve çocukların eğlenerek öğrenme ihtiyaçlarına, Türkçe konuşan eğitici oyuncaklar serisi Eğlen ve Öğren ile çözüm sunuyor. Eğlen ve Öğren serisindeki tüm oyuncaklar eğitici içerikleri sayesinde oyun sırasında yeni şeyler öğrenilmesini sağlıyor. Farklı içerikleri bulunan ve günlük hayattaki nesnelere benzer oyuncaklar, bebeklerin taklit oyunu ile öğrenmesini ve hayal gücünü geliştirmesini sağlıyor.

Bunun yanında, bu serideki tüm oyuncakların konuşuyor olması erken dil gelişimini de destekliyor. Oyuncakların içeriği ve öğretilenler bebeklerin gelişimine uygun olarak değişiyor.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir