Mevsimine yakışır lezzet: Armutlu Yoğurt

13 Aralık 2018

-Calimila’nın katkılarıyla-

Bu hafta mevsiminde tariflerdeki konuğumuz; armut. Bir elma kadar yer etmese de gönlümüzde Aralık ayının lifli potasyum deposu meyvelerinden kendisi. Alerjen olmayan yapısıyla minik damakların ağzına layık armutlu yoğurt tarifimize başlayalım öyleyse…

Malzemeler

  • 1 adet dilimlenmiş armut
  • Yarım bardak su
  • 1 kase yoğurt (zaman ve imkan varsa ev yapımı yoğurt tercih edebilirsiniz)

Yapılışı:

Tavaya suyla beraber armutları koyun. Yaklaşık 10 dakika sonra yumuşamaya başlayan armutları ateşten alın ve çatalla ezerek püre haline getirin. Sonrasında yoğurtla karıştırın.

Dip not: Karışımı hazırladıktan sonra üzerine hafif tarçın atabilirsiniz. Böylece baharatlarla tanışma faslını yavaş yavaş gerçekleştirebilirsiniz.

Öneri: Eğer öğününüzü ev dışarısında gerçekleştirecekseniz ve bebeğinizin yemeği için fazla ağırlık taşımak istemiyorsanız One Little Foodie yıkanabilir gıda poşetleri tam size göre.

Bebek beslenmesinin en keyifli hali; One Little Foodie Yıkanabilir Gıda Poşetleri

Bebeklerinizin ek gıdaya geçiş döneminden, çocuklara sağlıklı atıştırmalık alışkanlığı kazandırılmasına kadar, One Little Foodie yıkanabilir gıda poşetleri, pratikliği ile en yakın dostunuz olacak.

Hazırladığınız lezzetleri alt kısımdaki kilitli bölmeden kolayca içerisine koyup, rahatlıkla yanınızda taşıyabildiğiniz One Little Foodie’nin kullanışlı tasarımı sayesinde, bebek ve çocuklar poşetleri rahatça kavrayabiliyor ve yiyeceklerini eğlenerek, yardımsız, kendi başlarına keyifle tüketiyorlar.

Güvenilir, Pratik, Çevre Dostu

BPA ve zararlı kimyasallar içermeyen One Little Foodie’ler aynı zamanda dondurulabiliyor ve bulaşık makinesinde de rahatlıkla yıkanabildiği için defalarca kez kullanılabiliyor.

Bebek beslenmesini her zamankinden daha kolay ve keyifli hale getiren One Little Foodie, ayrıca bir tabak/kaşık gereksinimini ortadan kaldırdığı ve çantalarda kolayca taşınabildiği için evde, okulda, sokakta ya da seyahatlerde, kullanan tüm ailelerin gözdesi oluyor.

5’li paketlerde satılan One Little Foodie yıkabilir gıda poşetleri, calimila.com‘dan online olarak sipariş verilebiliyor.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir