Çocuklarda kepçe kulak problemi

9 Nisan 2018

-Otostick katkılarıyla-

Halk arasında “Zamanında çok kulağın çekilmiş galiba” denilerek çeşitli şakalara sebebiyet veren kepçe kulak, aslında kulak kıkırdaklarının zayıf olması nedeniyle kulak kıvrımlarının yeterli oluşmaması ve buna bağlı olarak kulakta yaşanan şekil bozukluğudur.

Daha yeni doğmuş bir bebek için kepçe kulaklı olmak pek sorun yaratmıyor. Ancak 4 yaşından itibaren daha sosyal bir hayata kavuşan çocuk için problem olabiliyor. Okulda edineceği yeni arkadaşlar onun dış görünümündeki farklılığı keşfederek alay konusu olmasına neden olabilir. Bu durum çocuğun uyum sürecini ve okul başarısını etkilemesinin yanı sıra psikolojisini kötü yönde etkileyeceği gibi özgüvenin de kırılmasına neden olur.

Kepçe kulak ameliyatı

Kepçe kulak sorununun çözümünde ameliyatta bir çözüm ancak çocuklarda kıkırdak gelişimi 6 yaşında tamamlanıyor. Bu yüzden ameliyat istense de 6 yaşından önce mümkün olmuyor. Ama yine de okula başlamadan önce yapılan ameliyat sayesinde çocuğun okulda göreceği psikolojik baskıyı engellemiş olursunuz.

Bebeklik döneminde de çözüm mümkün

Eğer dikkatli ebeveynlerseniz ve çocuğunuzun kepçe kulak olduğunu doğduktan sonra keşfettiyseniz doğumdan 2-3 hafta sonra yapılacak elastik bandaj uygulamasıyla çözüm getirebilirsiniz. Cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan yapılan bu tedavi yaklaşık 3 ila 12 hafta arası sürmektedir.

Cerrahi müdahale yapılmadan kolay çözüm: Otostick

Çocuğunuzun kepçe kulak olduğunu fark etmekte geç kaldıysanız ve ilerde cerrahi müdahale olmasından yana değilseniz Otostick estetik kulak bandı tam size göre. İspanya’daki pediatri kliniğinde yapılan araştırmalara göre 3-72 aylık bebeklerde Otostick baby’nin 1 yıllık düzenli kullanımı sonucunda ‘Kepçe Kulak’ görünümündeki kulakları %90,7 oranında cerrahi müdahaleye gerek kalmadan düzelttiği açıklandı. Bu ürün sayesinde ona görüntü kaygısı olmadan, özgüvenli bir hayat sunmaya ne dersiniz?

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir