Bebekler için iyi uykunun sırları

19 Aralık 2018

-Woolnat’ın katkılarıyla-

Uyku hele ki yenidoğan bir bebeğiniz varsa hem fiziksel hem de psikolojik gelişimi oldukça önemli. İyi uyuyamayan bir bebek güne mutsuz ve huzursuz başlarken, uykusunu iyi almış bebek ise neşeli ve mutlu güne başlar. Peki iyi bir uyku için ne yapmalı?

Ilık bir banyo her zaman rahatlatır

Uykuya aşamasına geçmeden önce bebeğinize aldıracağınız duş onu daha sakin hale getirecektir. Sakinleşen bebeğinizde uykuda daha kolay geçer.

Bol hareket bol uyku getirir

Yetişkinlere göre gün içerisinde 8 kat daha fazla enerjiye sahip olan çocuklar enerjisini aktivitelerle ya da oyunlarla atamadığı zaman uyumakta da problem yaşayabilirler. O yüzden ne kadar hareket o kadar mışıl mışıl bir uyku.

Rutini bozmayın

Daha doğdukları andan itibaren belirli zaman aralıklarında emzirdiğiniz bebeğiniz için gün içindeki rutini oldukça önemli. Ev dışında olsanız bile rutine uymaya çalışın. Böylece her şeyin yolunda olduğunu anlayan ve güvende hisseden bebeğiniz uyku moduna geçmekte zorlanmayacaktır.

En önemlisi kıyafet

Rutine uyuldu, aktiviteler tamamlandı ve akşam banyosu yapıldı. Çocuğunuz uyumaya hazır olsa bile uyku sırasında giyeceği kıyafet onun huzurunu kaçırmasına yeter de artar bile.

Woolnat’tan Bir İlk: Doğal Merino Yün Uyku Tulumu

Merino Yünün Üstü Özelliklerini Keşfedin

Dünyanın en kaliteli ve en ince Merino yünlerinin Avustralya’dan Türkiye’ye uzanan yolculuğu şimdi de Woolnat’ın özel Merino yün ürünlerine ilham kaynağı oluyor. Termal koruma özelliği bulunan Merino yün, yazın serin kışın sıcak tutarak vücut ile çevre arasında bariyer görevi görüyor. Güneşin zararlı ışınlarına karşı +30 UV koruması sağlarken yumuşacık dokusuyla keyifli bir kullanımı beraberinde getiriyor. Ciltteki nemi ağırlığının %30’una kadar emerek teri çekip ciltten uzaklaştırıyor ayrıca ıslandığında çok hızlı kuruyor. Mikro iklimlendirme ile cildin ideal nem ortamında kalmasını sağlıyor.

Merino yün, nefes alan dokusuyla vücudu havalandırarak tahriş, egzama ve alerji gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisine de yardımcı oluyor. Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan 12 haftalık bilimsel araştırmaların sonuçları Merino yünün çocuklarda egzama tedavisinde olumlu sonuçlar verdiğini gösteriyor. Merino yün giysiler, pamuk kıyafetlere göre çok daha hızlı ve etkili bir iyileşme süreci yaşanmasına da destek oluyor.

 

Polyester gibi sentetik kumaşlara çeşitli kimyasallarla kazandırılan özellikler, 20 yıkama sonunda kayboluyor ya da etkilerini yitiriyor. Merino yünse doğasında bulunan tüm nitelikleri ürünün ömrü boyunca devam ettiriyor. Petrol ürünü olan polyester ve benzerlerinin dönüşümü yıllarca sürerken Merino yün işlevini kaybettikten sonra doğada kolayca çözünüyor.

Doğal ve organik Merino yün ile hazırlanan bebek ve çocuk tulumları için woolnat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Her türlü kampanya ve indirim bilgilerine Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir