Bebek bakım ürünlerinde hangi maddelerden uzak durulmalı?

8 Ekim 2018

Dünyaya masum bir melek gibi gelen bebeğinizin biz yetişkinlerden daha fazla korumaya ihtiyacı olduğu gerçeği kaçınılmaz. Bu yüzden ebeveynler olarak sabunundan pişik kremine, masaj yağından çamaşır deterjanına kadar ince eleyip sık dokuyoruz. Peki bebek bakım ürünleri hakkında ne kadar bilgili ve bilinçliyiz? Kimyasal maddeler bebek bakım ürünleri bile olsa pek çok ürünün içeriğinde bulunuyor. Bu içerikleri tespit etmek ise biz ailelere kalıyor. İşte bebek bakım ürünlerinde bulunan tehlikeli maddeler

  • Parfüm

Bazen bir ürünü alma sebebi sadece kokusu olabiliyor ama aslında bunun ne kadar zararlı olabileceğini göremiyoruz. Bebek losyonu ve bebek şampuanı gibi ürünlerin içinde bulunan parfüm hassas ciltli bebekler için korkulu bir rüya haline gelebilir. İçerisindeki parfümlü yapı cildi tahriş edip egzamaya çevirebilir. Bu yüzden ürün alırken parfüm içerip içermediğine iki kere bakmakta fayda var.

  • Ftalat ve parabenler

Ftalatlar ve parabenler, bebek bakım kremi ve losyonları gibi kişisel bakım ürünlerinde koruyucu olarak kullanılan bir grup kimyasaldır.

Ftalatlar, endokrin bozulmasına bağlıdır, bu da sperm motilitesi ve konsantrasyonunun yanı sıra alerjiler, astım ve kanser de dahil olmak üzere üreme sorunlarına neden olabilir.

Ftalat, DEP, DBP, DEHP ve “–paraben” ile biten maddeler içeren ürünlerden kaçının.

  • Formaldehit ve formaldehit salan koruyucu maddeler

Formaldehit, küf oluşumunu önlemek için su bazlı ürünlere eklenen bir koruyucudur. Ürünlere direkt olarak eklenebilir veya başka bir koruyucuda bırakılabilir.

Bunu önlemek için formaldehit, kuaterniyum-15, DMDM ​​hidantoin, imidazolidinil üre, diazolidinil üre, polioksimetilen üre, sodyum hidroksimetilglisinat, 2-bromo-2-nitropropan-l, 3-diol (bromopol) ve glioksal içeren ürünlerden uzak durun.

  • 1,4-dioksan

Genellikle banyo ürünlerinde, bebek şampuanlarında ve sıvı sabunlarda bulunur. 1,4-dioksan kimyasal bir yan üründür. Bu yüzden etiketlerde kolayca göremeyiz. Bunun için sodyum loreth sülfat, PEG bileşikleri ve xynol, ceteareth ve oleth olarak listelenen kimyasallar içeren ürünleri kullanmayın.

  • A vitavimi ve oksibenzon

A vitamini deyince ‘aaa, nasıl yani?’ dediğinizi biliyorum ancak sakin olun. A vitamini güneşe maruz kalındığında cilt için tehlikeli hale dönüşebilir. Güneş koruyucusunun içinde de A vitamini olduğunu hatırlatmak isterim. Yapılan araştırmalara göre güneşe maruz kalındığında cilt kanserini tetiklediği iddiaları var.

Bebeğini her zaman en doğalı ile büyüten hassas annelerin tercihi Medisana Organik Ev ile bebeğinize sağlıklı bir yaşam sunabilirsiniz.

Bebeğinizi korumanın en etkili yolu!

Sağlık konusunda Dünya’nın lider markası olan Medisana, İtalya’nın nadir markalara verdiği, ürünün organik olduğunu gösteren ICEA sertifikası ile bebeğinizi zararlı sentetik kimyasallar, silikon, paraben, SLS ve SLES renklendirici, sentetik koruyucu ve petrol kaynaklı sağlığa zararlı maddelerden korur. Bebeğinizin güvenli ve sağlıklı gelişimine katkıda bulunur.

Medisana Organik Ev’de bebeğinizin cildini korumak için ihtiyacınız olan tüm ürünler bulunmaktadır. Banyo yaparken kullanabileceğiniz, Organik Bebek Saç ve Vücut Şampuanı, banyo sonrası için Organik Bebek ve Masaj Yağı, kızarıklığı ve pişiği önleyen Organik Pişik Kremini çok seveceksiniz. Gözle görülmesi zor mama kalıntılarını bile temizleyen Organik Biberon Temizleyici ve cildine temas eden kıyafetlerinde alerji yapmadan güvenle kullanacağınız Ultra Konsantre Doğal Sıvı Çamaşır Deterjanı ve Ultra Konsantre Çamaşır Yumuşatıcısı da Organik Ev’in içinde.

Bebeğinizin cildi hassas ve narin olduğu için banyo yaparken kullandığınız ürünlerin içeriği büyük önem taşımaktadır. Tamamen bitkisel içeriğiyle Organik Medisana saç ve bakım şampuanı bebeğinizin cildini tahriş etmeden temizlerken, saçlarını besler ve yumuşacık olmasını sağlar.

ICEA sertifikalı organik Medisana ürünlerini hızlıca keşfetmek isterseniz; www.medisanaturkiye.com.tr adresini ziyaret edebilir, 5000’i aşkın yaygın satış noktasından kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir