Yaprak değilsiniz!

6 Şubat 2020

Cilt sorunları içinde en sık karşılaşılan problemlerden biri olan cilt kuruluğunun, özellikle kış aylarında daha da artıyor. Çünkü soğuk hava, cildin nemini azaltan en önemli faktördür. Cilt kuruluğunda tek suçlu ise soğuk havalar değil. Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş bu durumu söyle açıklıyor; İlerleyen yaş, beslenme bozuklukları, sigara gibi nedenler ile  hyaluronik asit miktarı azalır ve cildin su tutma kapasitesi bozulur. Bu nedenlerle ciltte kuruluk şikayeti artar. Soğuk hava gibi dış etkenlerde yaşla birlikte hyaluronik  asit azalmasına bağlı olan kuruluğu daha da tetikleyen bir nedendir. Böylece cilt daha cansız, nemsiz, mat bir görünüm ve dış etkenlere savunmasız hale gelir.  

Tabi ki çaresiz değilsiniz; Tıbbi cilt bakımları önemli
Güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız evde yapılacak düzenli bakımları ihmal etmemek ama bunun haricinde de klinikte belli aralıklarla tıbbi cilt bakımlarını yaptırmak gerekir. Bu bakımların doktor kontrolünde kişiye özel, kişinin cilt yapısına uygun ve problemlere yönelik bakımlar olması gerekir. Derin cilt bakımlarının yapılması, ciltte aynı zamanda tedavi de yapacaktır.

Sağlıklı bir cilt canlı ve ışıltılı bir görünüme sahiptir. Her yaşta güzel, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak tüm kadınların hayalidir. Cilt her yaşta bakıma ihtiyaç duyar. Cilde düzenli bakımlar yapıldığında kişi daha sağlıklı, canlı daha parlak ve güzel bir cilde sahip olur.

Unutulmamalıdır ki cildin her yaşta bakıma ihttiyacı vardır. Düzenli tıbbi cilt bakımları yapıldığında, kişinin cildi normal yaşından daha genç, daha sağlıklı, daha parlak ve daha güzel görünür.

Peki bir sürü yeni teknik arasından hangisini nasıl seçelim?

 Sağlıklı ve Canlı bir cilt için WaterPeelingli Bakım

Water Peelingli bakım, düşük frekansta ultrason kullanılarak soyma fonksiyonu ve beraberinde suyun gücü ile aşırı sebumu, havada bulunan kirletici maddeleri, örneğin makyaj gibi ve diğer zararlı maddelerin artıklarını ortadan kaldırır. Kişinin ihtiyacına göre belirlenen özel serumlar ve vitaminler cilde yedirilerek ciltte yoğun nemlenme sıkılaşma ve renk homojenliği sağlanır.Ayrıca, lifting (yüz kaldırma), cildin sıkılık ve elastikiyet kaybını gidermek için yüz boyun ve dekoltede kullanılır. Su ile yapılan uygulama ciltte hasar oluşturmaz. İşlemden sonra ciltte mükemmel bir nemlenme, ışıltı ve taze bir görüntü oluşur.

Özellikle kısa zamanda özel bir cilt görünümüne ihtiyaç duyulan, özel zamanlardan önce önerilen bir tedavidir.

Daha Parlak bir cilt için Thulium Bakım

Thulium Bakım, cildin ihtiyaç duyduğu anti aging ürünlerin thulium lazer teknolojisinin yardımıyla istenen cilt katmanına ulaşmasını sağlayan cilt bakımı ve yenileme uygulaması. Thulium lazer ışınları ile cildin yüzeyinde mikro-kanallar açılır ve kişinin ihtiyacına göre seçilen vitamin ve serumlar cilde uygulanır.İnce kırışıklıkların iyileştirilmesi, cilt parlatma, anti-aging amaçlı cilt yenileme, cilt tonunu düzenleme, cilt kuruluğu , cilt gevşekliği, dekolte bakımı, boyun yenilemesi gibi sorunlara çözüm sunan bu bakımın uygulama süresi kısa, ağrısız ve acısız.

Özellikle günümüzde yoğun çalışma temposuna ara vermemek, iyileşme dönemi yaşamak istemeyen ve hızlı sonuç almak isteyen kişilerin tercih edeceği bir bakım.

Sudan asla vazgeçmeyin

Ayrıca ,kış aylarında gelen kuruluk ve diğer problemleri doğru beslenme ile de azaltmak mümkün. Gündeen az 2.5 litre su içmek gerekir. Su, cildi doğal olarak nemlendirir kırışıklıklara ve cilt kuruluğuna karşı korur. Yeterli miktarda su içmek toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Kolajen

30 yastan itibaren vücutta kolajen protein üretimi durur. Kolajen kaybı ile beraber cilt esnekliğini kaybetmeye başlar ve kırışıklıklar gözlenir. Bu nedenle hem içten enjeksiyonlarla hem dıştan besin desteğiyle kolajen alınmalıdır.

Tabaklarınız güzelliğinizin aynası

Sebze ve meyveler cildin ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri içerir. Özellikle yeşil yapraklı sebzeler ve şeker oranı düşük meyveler cilt için son derece faydalıdır. Farklı renkteki sebze ve meyveler farklı vitamin ve mineraller içerdiği için gün içinde yiyeceğiniz sebze ve meyvelerin farklı renklerde olmasına dikkat etmek gerekir.

Çevresel etkenlerin verdiği zararlara karşı, cildi antioksidanlar korur. Cildin gençleşmesini nemlenmesini ve tahribat görmüş yapıyı düzenlemesini de sağlar. A,C,E vitaminleri selenyum ve çinko mineralleri içeren gıdaları antioksidan olarak adlandırabiliriz. Özellikle kış aylarında tüketebileceğimiz antioksidanlar maydanoz, nar, karalahana, selenyum ve çinko içeriğinden dolayı  balık, süt, yumurta, badem içi, ceviz.

 

YASEMİN SAVAŞ
MEDİKAL ESTETİK HEKİMİ
DR.YASEMİN SAVAŞ KALİTELİ YAŞAM KLİNİĞİ

 

 

Evde kullanabileceğiniz yardımcılarınız

  • Cildin yaşlanmasına etkili bir şekilde yanıt vermek için sinerjik aktif bileşenlerin seçilmesi ile formüle edilen Teoxane RHA® x VCIP Serum, cilde aydınlık bir görünüm kazandırır, kolajen üretimini destekleyerek cilt sıkılığını ve elastikiyetini artırır, cilt bariyerini korur ve güçlendirir. 28 günlük kullanımı sonrası, cilt daha pürüzsüz ve sıkı bir görünüm kazanır, ciltte bulunan düzensiz lekeleri ve siyah noktaları önleyerek, ten rengi bütünlüğünü ve cildin daha parlak görünmesini sağlar.Sabah veya akşamları tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesine birkaç damla Teoxane RHA® x VCIP Serum uygulanır. 1040TL.

  • Dermaceutic C25 kremin konsantre formülü, %25 stabilize Cvitamini, A, B5 ve E vitaminleri ile doğal olarak bitki ve meyvelerde bulunan polifenoller içeriyor, cildin erken yaşlanmaya karşı korunmasına, serbest radikallerin etkilerine karşı savaşarak cildin kolajen bütünlüğünün korunmasına, kırışıklıklar, ince çizgiler, pürüzlü cilt yüzeyi ve hiperpigmentasyon gibi yaşlanma belirtilerine karşı cildin verdiği savaşı destekleyerek yardımcı oluyor. Cilt tonunun eşitlenmesine ve doğal ışıltıyla parlamasını sağla 455TL.

  • Bioderma Pigmentbio Night Renewer,LumirevealTM Teknolojisi* sayesinde cildin doğal ışıltısını geri kazandırmayı ve aynı zamanda ciltte lekeye neden olan etkileri gidermeyi amaçlayan ürüni antioksidan etkili C ve E vitaminiyle cildin aydınlatılmasına ve canlanmasına destek oluyor. İçeriğindeki aktif bileşenler sayesinde cildi pürüzsüzleştirmeye ve sıkılaştırmayayardımcı kolajen üretimini uyaran bir bakım sunuyor. 199TL.

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir