Minik ayaklar depara kalktı: Ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeli?

16 Ekim 2017

Moots Makosenleri’nin katkılarıyla…

Doğduğu ilk günü düşünün; minicik ayakları, küçücük elleri, dünyayı yeni yeni keşfetmeye çalışan gözleri… O patiklere sardığınız köfte ayaklar artık ayakkabı giyecek büyüklüğe geldi bile, ne çabuk değil mi? Hal böyle olunca daha önce bebek bakımına dair aradığınız her şeye yeni bir kategori eklendi: “çocuklar için doğru ayakkabı seçimi”. Bugün sizin için çocuklara ayakkabı alırken dikkat edilmesi gerekenleri kaleme aldık. Köfte ayak deyip geçmeyin, türlü türlü huyu var!

1- Esnekliğe dikkat!

Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri; taban esnekliği. Özellikle 6 yaşından küçükse çocuğunuz, ayakkabı tabanının esnek olmasına dikkat edin. Bu, yalnızca çocuğunuzun rahat etmesini sağlamaz aynı zamanda olası bilek ağrılarının da önüne geçer.

2- Moots ile tanışın!

Ürünün özelliği tamamen elde yapılarak %100 doğal bir malzeme olan deriden yapılması. Böylece hem yazın hem kışın bütün kapalı mekanlar da çocukların adeta ayaklarında hiçbir şey yokmuş gibi hissettikleri ve kolayca kullanabilecekleri birbirinden renkli yüzlerce modeli olan bir ürün ortaya çıkmış oldu. Uygun fiyatı, tamamen sağlıklı oluşu, hem erkek hem de kız çocukları için modelleri bulunan bu ürünün aileler için vazgeçilmez bir aksesuar. Detaylı bilgi için tıklayın.

3- Sabah alışverişi iyi bir fikir olmayabilir

Şimdi diyeceksiniz ki küçücük çocuk… Unutmamak gerekir ki çocukların da ayakları yetişkinler gibi gün içerisinde şişebilir. Haliyle gündüz uyan ayakkabı akşam sıkabilir. Bu nedenle öğlen ya da akşam saatleri daha uygun olabilir.

4- Zamanla açılmaz

Biz yetişkinlerin ayakkabıları zamanla açılabilir, giydikçe ayağımıza tam oturabilir. Ancak konu minik ayaklar ise durum farklılaşabilir. Çocuğunuza aldığınız ayakkabı, daha giyildiği anda rahat olmalı. Aksi halde bir genişleme ya da açılma olmayacaktır.

Daha çooook ayakkabı eskitip, daha çoook kıyafet değiştireceğiniz eğlenceli ve bol renkli bir döneme giriyorsunuz. Çocuk modası, trend anneler, tarzını konuşturan minikler ve çok daha fazlası için size özel kaleme aldığımız yazılarımızı takip etmeye devam edin deriz; renkli bir dünya sizi bekliyor! ?

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir