Kolayı Var: Bebekle Seyahat Etmenin 6 Altın Kuralı

16 Ağustos 2017

-Çocuk Market Katkılarıyla-

Olmuş Ağustos‘un ortası. Daha tatil bitmedi; çoluk çombalak yollara düşmeye vesile çok yani. Bu aralar seyahat planları yapıyor ancak bebeğiniz olduğu için tedirgin mi oluyorsunuz? Hele ki ilk annelik tecrübeniz ise. Bu konuya dair sanal alemlerde yığınla yazı var, siz de haklısınız. Biz bu yazımızda biraz detaya girelim dedik, minik bebeğinizin tıkanma ihtimali olan o küçücük kulaklarına kadar düşündük! 🙂 Bebekle seyahat etmek zor değil, işin sırrı basit ipuçlarında.

1- Güvenlik ile başlayalım. Olmazsa olmaz bebek koltukları elbette. Yükseklik ayarlı baş koruması, ekstra omuz ve boyun korumaları, yumuşak pedleri, yan güvenlikleri, SIP teknolojisi ile yanlarda ekstra güvenlik önlemleri ve eğimli sırt dayanağı ile pek çok çeşit bebek oto koltuğu sizi Çocuk Market‘te bekliyor. Ürünleri detaylı olarak incelemek için tıklayın.

2-  Araba deyip geçmeyin. Bebeğinizin hassas cildi rüzgarda bile yanabilir. Bu nedenle seyahatten önce güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Bebeklere özel güneş kremlerinden onun hassas cildine en uygun olanı seçerek ‘yanıksız’ seyahatin tadını çıkarın.

3- Bebeğiniz uyku saati geldiği halde bir türlü uyumuyorsa, gözüne gelen gün ışığı buna önemli bir etkendir. Bu nedenle uyku saati geldiğinde camlarınıza güneşlik takmayı ya da ışığın gözleriyle temasını engellemeyi unutmayın. Bu önlem, ince bir tülbent bile olabilir; öyle illa çok kalifiye bir şeye de gerek yok yani.

4- Bebeğinizin kulakları, hava basıncı değişimine bağlı olarak tıkanabilir. Özellikle dağ yollarından gidilen yolculuklarda basınç kendini iyice hissettirebilir. Bunu önlemek için, dağlık alanlara girmeden önce bebeğinizi emzirebilirsiniz. Eğer emmiyorsa da emzik verebilir ve bir şekilde ağzını oynatmasını sağlayabilirsiniz. Bu, bebeklerde kulak tıkanıklığını önleyecektir.

5- Yolculuk esnasında bebeğinizi oyalayacak oyuncaklardan bahsetmeyeceğiz bile ki zannederiz onlar çoktan çantanızda bile. Bizim bu sefer önerimiz bebeklere özel meditasyon müzikleri. Düşünün, odasında tıngırı mıngırı çalan o müzik kutusu gibi mesela. O tınılarda rahatlatan, uykuya davet eden ve sakinleştiren müziklerden oluşan bir şarkı listesi hazırlayın. En huysuz anında bile gözlerini uykuyla buluşturacaktır. Bi’deneyin, ne kaybedersiniz ki?

6- Araç içi ayna da size güvenli yolculuk için yardımcı olabilir. Eğer arabayı siz kullanıyorsanız piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz araç içi aynalar ile bebeğinizi her an kontrol altında tutabilirsiniz.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir