İş yapmaktan kendini alamayan anneler için öneriler

13 Ekim 2017

HannaHome duvar kağıtlarının katkılarıyla-

Pek çok anne evininin sürekli düzenli ve adeta çocuk yokmuş gibi görünmesi için maksimum efor sarf eder. Öncelikle bu günlerin geri gelmeyeceği ve kendilerini temizlik ve ev düzeni gibi konularla yıpratıp çocuklarının gelişimini kaçırmamalarını tavsiye etmekle yazımıza başlamak istiyoruz. Ama benim huyum değişmiyor diyenlerdenseniz daha az yorulup çocuklarla daha keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak birkaç küçük öneri.

  1. Akşamdan, bir sonraki günü planlayın

Evet kabul bazen planlar da uygulanamayabiliyor, akşam iyi yatan çocuğunuz sabah hasta kalkabilir vb. pek çok aklınızda olmayan şey yaşanabilir ama sıkıntı değil. O an ne yapmanız gerekiyorsa sadece onu düşünün ve rahat olun. Hayatta yetişmeyecek hiçbir iş yok. İçinizdeki panik anneyi susturun ve nefes alın. Siz anda kalıp sakince hareket ettiğiniz sürece sorunlar da aynı hızla çözümlenecek. Ya da sorun olduğunu düşündüklerinizin aslında sorun olmadığını fark edeceksiniz.

  1. Çocukların gündüz uykularını düzenli kılın

Her gün aynı saatte uykuya dalması için uygun ortamı yaratırsanız, gündüz uykusu saatlerinde işlerinizi yapmanız için oldukça verimli olacaktır. Bir günü temizlik, bir günü birkaç çeşit yemek, bir günü ütüye vb. ayırır ve planlı olursanız kahve içecek vaktiniz bile kalır. Sonrasında da miniğiniz uyandığında keyifle ona vakit ayırabilirsiniz.

  1. Teknolojiden faydalanın

Evinizde işlerinizi hızlandırabilecek teknolojik çözümlerden faydalanın. Sessiz ve güçlü bir elektrik süpürgesi, hızlı bir çamaşır makinesi, buhar gücü yüksek bir ütü, her türlü kire karşı geliştirilmiş etkili bir temizlik spreyi, pratik buharlı temizleyici vs vs vs….

  1. İşlerin yığılmasına izin vermeyin

Düzenli olarak elinizin üzerinde olduğu bir ev eskimez ve yorulmadan temizlik yapabilmenizi sağlar… O yüzden ipin ucunu kaçırmayın, düzenli ve temiz olmak size ve ev halkına pozitif etki eder, mutlu bir aile yaşamı sunar. Ayrıca çocuklu evde tadilat işleri de oldukça zor olur. O yüzden de düzenli olarak evde bakım ve onarım çalışmaları yapılması gereklidir.

  1. Duvarları silmekle uğraşmayın

Duvar silmek mi? Hala yapan yoktur diye düşünüyorduk ama pek çok annemizin alışkanlığı hala bu yönde. Çocukların duvarları boyaması ortak şikayet konusu fakat duvarların bir tuval olmadığını çocuğunuz da mutlaka birgün öğrenecek sizin gibi. Bu yüzden engellemek yerine  odasının sadece bir duvarını özgürce kullanabilmesi için ona izin verebilirsiniz. Böylece çocuğunuz belirli kurallara uyması gerektiğini öğrenirken kendini o alanda özgür de hissedecektir. Bu amaçla çocuklarınızın boyayabileceği  ve evinizin de havasını bozmayacak harika duvar kağıdı alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.

Özellikle bizim favorimiz ve Parents ailesi olarak kullanıp test ettiğimiz HannaHome’un temsilcisi olduğu Alman Rasch markasının çocuklar ve gençler için özel olarak tasarladığı “Kids & Teens II” koleksiyonunda yer alan boyanabilir duvar kağıtları.  Gündüz rengarenk olacak çocuk odaları, fosforlu modelleri ile de gece ışıl ışıl olarak 7’den 70’e herkesi büyüleyecek…

HannaHome’un bebek ve çocuk odaları için özel olarak tasarladığı diğer koleksiyonları arasında ise; Mickey Mouse’tan Dumbo’ya, Planes’den Frozen’a uzanan efsanevi kahramanları ile “Disney Deco” ve “Fantasy Deco”, eğlenceli sirk desenlerinden hayvan figürlerine, yıldızlardan uçaklara uzanan birbirinden farklı tasarımları ile “Bambino XVII” nin yanı sıra kötülüklerle savaşan bir ‪‎kral, güzeller güzeli bir ‪prenses hatta okyanusların hakimi bir ‪‎korsan olarak çocukları kendi serüvenlerine çıkaracak olan “My Dream” ve “Villa Coppenrath II” gibi birbirinden neşeli koleksiyonlar da yer alıyor.

Duvar kağıdında sağlıklı yüzey alternatifleri sunan HannaHome’un bebek ve çocuk odaları için özel olarak tasarlanan tüm koleksiyonları, insan sağlığına zarar verebilecek hiçbir madde barındırmıyor ve bu özelliği ile ailelere, bebek ve çocuk odalarında gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri seçenekler sunuyor.

www.hannahome.com.tr

 

 

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir