Hamilelik çatlaklarından kurtulmanın doğal yolları

6 Kasım 2017

Bir çırpıda geçen bir hamilelik dönemi; uykusuz günlerle yarışan heyecanlı bekleyişler, garip hamilelik aşermeleri ile başlanan enteresan günler, tatlı telaşlar, kız mı erkek mi’ler, çocuk odası hazırlıkları ve daha pek çoğu. Nihayet minik yavrunuz kucağınızda; ‘o’ her şeye değer! Peki sizde durumlar ne alemde? Hamilelik kiloları, hamilelik sonrası sağlıklı beslenme, cilt bakımı? Hepsi ile ilgili bir fikrimiz var elbette ancak bugün işe biraz daha ‘derinden’ girmek istedik. Hatta deri altınızdan ? Evet, hemen hemen her annenin derdi hamilelik sonrası çatlaklar. Nasıl çıktığı belli olmayan ve fakat sonradan tedavi ile kaybolabilen hamilelik çatlaklarına doğal çözümler derledik. Hamilelikte karın çatlağı nasıl geçer diye soranlardansanız bu önerilerimize kulak verin deriz.

Beyaz şeker her zaman zararlı olmayabilir

Evet, aşırı şeker sonradan sıkıntı yaratabiliyor sağlığınız için. Ancak konu hamilelik çatlağı ise bu sefer yardıma koşuyor. Malzemelerimiz beyaz şeker, badem yağı ve limon suyu. Bunları bir güzel harmanlayın. Duştan önce her sabah 10 dakika karın çatlağınıza çok bastırmadan masaj yapın. Düzenli kullanımda işe yarayacaktır!

Zeytinyağı deyip geçmeyin

Zeytinyağının cilde faydaları malum; özellikle kuru ciltler üzerinde mucize etkileri var. Bu sefer hamilelik çatlaklarına iyi gelen yağlardan biri olarak karşımızda. Hafif ısıttığınız zeytinyağı ile çatlak olan bölgeye masaj yapın ve yaklaşık 30 dakika bırakın. Cildiniz yağı iyice emdikten sonra yıkayabilirsiniz. Düzenli olarak deneyin, sonuç alacaksınız.

Patatesin hamilelik çatlaklarını iyi geldiğini biliyor muydunuz?

Patates suyu, cilt hücrelerini tedavi edecek yeterlilikte vitamin ve minerale sahip. Patatesi ikiye kesin ve sorunlu bölgede dairesel hareketlerle gezdirin. Sonra suyu, kurumaya bırakın ve ardından sıcak su ile yıkayın.

Verdiğimiz öneriler her ne kadar doğal çözümler olsa da her biri kendi içinde alerjik reaksiyona neden olabilir. Olası sorunları önlemek için doktorunuza sormadan uygulamamanızı öneririz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir