Kuru cilt için öneriler

12 Ocak 2021

Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, güzel ve nemli bir cilde sahip olabilmek için kişiye özel ve özellikli tedavilerin doğru medikal ürünler yardımıyla yapılması gerektiğini ama bu tedavilerin mutlaka uygun sağlık koşullarında doktor kontrolünde uygun şartlarda bir klinikte yapılması gerektiğini belirtiyor.

Düzenli bakım önemli
Kış aylarında, cilt sorunları içinde en sık karşılaşılan problemlerden biri cilt kuruluğudur. Soğuk hava, cildin nemini azaltan en önemli faktör olmakla beraber cilt kuruluğunda tek suçlu ise soğuk havalar değil. Yaş ilerledikçe de derinin su tutma kapasitesi azaldığından, kuruluk şikayeti artıyor. Sağlıklı bir cilt canlı ve ışıltılı bir görünüme sahiptir. Her yaşta güzel, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak tüm kadınların hayalidir. Cilt her yaşta bakıma ihtiyaç duyar. Cilde düzenli bakımlar yapıldığında kişi normal yaşından farklı daha sağlıklı, daha parlak ve daha güzel bir cilde sahip olur.

Kırışıklık oluşumunu nem ve gençlik aşısı ile önleyin
Nemsiz ciltte kırışıklık oluşma riski ve hızlı yaşlanma etkisi çok daha fazladır. Yaşlanma süresinde hyaluronik asit azalması, nem kayıpları en önemli etkendir. 20’li yaşlardan itibaren hyaluronik asit azalmaları başlar, üzerine risk faktörleri de eklendiğinde ciltte kuruma oranı daha da artar. Nem aşısının içeriği saf hyaluronik asittir ve su tutucu özelliğinden dolayı da cilde nem kazandırır, yumuşaklık kazandırır; ipeksi bir parlaklık, canlılık kazandırır. Nem aşının önemi cilde hyaluronik asit kazandırarak kurumasını engellemek ve kırışıklık oluşumunu önlemektir. Koruyucu bir uygulamadır.

Cildi korumak, canlılığını ve nemini uzun süre muhafaza etmek ve yaş alma belirtilerini önlemek amacıyla gençlik aşı da uygulanabilir. Gençlik aşısı cildin gençliğini uzun süre korumak amacıyla yapılan bir aşıdır. İçinde hyaluronik asit ve cildin ihtiyacı olan amino asitler,peptidler vardır. Yüz, boyun, dekolte, özellikle göz çevresi, el üstü ve diz bölgesi ne uygulanabilir. Kırışıklık önleyici, gençliği uzun süre muhafaza amacıyla sarkmayı önleyici olarak kullanılır. Ciltte nem artışı parlaklık, canlılık, dirilik ve duru bir görüntü etkileri arasındadır. Farklı formları vardır. Yaş ve cildin ihtiyacını belirleyerek doğru ürünle uygulama yapmak etkinliği artırır.

Thulium Bakım ile daha sağlıklı ve parlak bir cilt
Thulium Bakım, cildin ihtiyaç duyduğu anti aging ürünlerin thulium lazer teknolojisinin yardımıyla istenen cilt katmanına ulaşmasını sağlayan cilt bakımı ve yenileme uygulamasıdır. İnce kırışıklıkların iyileştirilmesi, anti-aging amaçlı cilt yenileme, cilt tonunu düzenleme, cilt kuruluğu , cilt gevşekliği, dekolte bakımı, boyun yenilemesi gibi sorunlara çözüm sunan bu bakımın uygulama süresi kısa , ağrısız ve acısız dır. Özellikle yoğun çalışma temposuna ara vermemek ve iğneli uygulamayı tercih etmeyenlerde cildin nem ve vitamin ihtiyacını lazerli bakım yöntemiyle cilt altına ulaştırarak hızlı sonuç almak isteyen kişilerin tercih edeceği bir bakımdır. Thulium bakım ile cilt daha sağlıklı, fresh ve parlak görünür.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir