Küçük dokunuşlarla yenilenin 

24 Aralık 2020

2021’i bakımlı, canlı ve yenilenmiş bir ciltle karşılamaya ne dersiniz? Yeni yıla nasıl girerseniz öyle geçer derler… Yeni yıla girerken geçmiş yılın izlerini silmek, daha bakımlı, daha dinamik görünmek herkese iyi gelir. Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, kısa sürede yaptırabileceğiniz uygulamalardan bahsetti…

Yeni yıla kırışıksız, sizi daha yaşlı gösteren yüzeysel ve derin çizgilerinizden kurtulmuş olarak girmek elinizde. Botoks uygulaması ile kırışıklarınızdan kurtulabilir daha dinamik ve genç gözükebilirsiniz. Doğal sonuçları ile botoks yüzümüze daha dinç, dinlenmiş ve genç bir ifadeyi kolayca veriyor. Ayrıca, botoks yöntemi göz çevresi kırışıklıkları, alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları, dudak çevresi kırışıklıkları, boyun bölgesi kırışıklıklarının tedavisinde, yüzdeki asimetrilerin düzeltilmesinde, kaş kaldırmada, göz kapağı düşüklüğünde de kullanılır.

Daha çekici görünmek elinizde
Çıkık bir alın, keskin yüz ovali, ön planda olan elmacık kemikleri kadını olduğundan daha çekici ve feminen gösterir. Siz de, daha çekici görünmek isterseniz elmacık kemiğe ve çene kemiğine uygulanan dolguları tercih edebilirsiniz. Ayrıca dudaklarınıza yaptıracağınız küçük dokunuş dolguları ile de yeni yılı daha çekici ve bakımlı karşılayabilirsiniz. Daha dolgun dudaklar kişiye sadece güzellik değil aynı zamanda gençlik de katar.

Yeni yılda parlayın
Yeni yıla daha parlak ve canlı bir cilt ile merhaba demek mümkün. Yeni yıla sizi hızlıca hazırlayacak, yoğun iş temposu arasında bile yapılabilecek Thulium Bakım uygulaması ile cildiniz anında canlanır ve parlar. Bu bakım cildi beslerken aynı anda cildin yenilenmesini de sağlar. Bu uygulama ayrıca ince kırışıklıkların iyileştirilmesi, anti-aging amaçlı cilt yenileme, cilt tonunu düzenleme, cilt gevşekliği, dekolte bakımı, boyun yenilenmesi gibi sorunlara da çözüm sunar. Cildin ihtiyacına göre yapılacak özel bakımlar sayesinde yılbaşı gecesinde cildiniz daha sağlıklı görünür ve fresh olur.

Bu bakımlar ile birlikte, yaş alma süreçlerinde ya da çevresel etkenlerden hasarlanan, zarar gören cildin korunması amacı ile cildimizin aşılara ihtiyacı vardır. Cilde uygulanacak kollajen aşıları, nem aşıları, gençlik aşıları ve vitamin aşıları ile cildiniz daha nemli ve canlı görünür. Ayrıca bu aşılar ilerde oluşabilecek sarkmalarda, kırışıklıklarda, lekelenmelerde, damar ve pigment bozukluklarında, geniş gözeneklerde, cilt kalitesi elastikiyetinde azalma, hacim kayıpları gibi problemlerde önlem amaçlı yapılır.

Yılbaşı gecesine kısa bir süre kala uygulanabilen yeni nesil cilt bakımları ve cilt gençleştirme tedavileri günlük yaşantıyı aksatmayan ve iyileşme gerektirmeyen etkin uygulamalardır. Dr. Yasemin Savaş, cildimizin bakımına özen göstermenin, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklıklar ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalı olduğunu ve cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliğinin en önemli sağlık göstergelerinden olduğunu belirtiyor.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir