Daha Sıkı Bir Vücut Mümkün

28 Nisan 2021

Yaz yaklaşıyor. Özellik bu dönemde hepimiz çok fazla evlerimizde hareketsiz kaldık. Sağlıklı beslenerek kilo verme yöntemlerinin yanına hem yürüyüşü hem de teknolojik yardımcı yöntemleri eklemekte fayda var. Detayları Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Koordinatörü Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş anlatıyor.

Güzellik algısı gün geçtikçe değişiyor artık herkes daha fit ve daha sağlıklı olmak için çaba gösteriyor. Gelişen teknoloji, modern çağa birçok yarar sağladığı gibi yaşam şekillerini değiştirip kişileri hareketsiz bir yaşama itiyor. Hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme, alkol ve sigara kullanımına, stres faktörü de eklenince yaşlanma süreci daha da hızlandı. Bu da birçok olumsuzlukları beraberinde getirdi, özellikle kadınlar için. Özellikle kadınlar daha fit ve sağlıklı görünmek için her yöntemi deniyorlar. Kimi yaz mevsimi yaklaşırken spor salonuna yazılıyor kimi diyetler ile kilo vermeye çalışıyor. Bu dönem içinde karşımıza çıkan en büyük problemlerden biri de bölgesel yağlanmalardır. Bölgesel yağlanma çoğunlukla kişinin genetik yapısı ile ilgilidir ve tedavisinde özellikle dikkat edilmesi gerekilen noktalar vardır.

Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Koordinatörü Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, “Estetik cerrahinin ve teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle, artık kendimizi küçük dokunuşlar ile değiştirebilme, bizi rahatsız eden kusurlardan kurtulabilme fırsatımız olduğunu ve vücudumuzda bizi mutsuz eden ne varsa zamanın bizden alıp götürdüğü güzelliğimizi bizlere geri verilebileceğini, yapılan egzersizlerin devamlılığının getirilmesinin kolay olmadığını, üstelik düzenli egzersiz yapsanız bile bölgesel fazlalıkları yok etmek, bazı sorunlu bölgeleri forma sokmanın son derece zor” olduğunu belirtiyor.

30 dakikada 20.000 squat çekebilir misiniz?
Özellikle bu sene salgın nedeniyle hemen herkesin ortak şikayeti hareketsizliğe bağlı olarak vücutlarında meydana gelen değişiklikler oldu. Hareketsizlik, özellikle kas dokusundaki azalma ve artan bölgesel yağlanma problemleri ile kendini gösterdi. Artık yeni nesil kas şekillendirme tedavi yöntemiyle daha fit ve çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu teknoloji kasları uyarmak ve ilgili vücut metabolizmasını hareketlendirmek için kullanılan ilk teknoloji. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile uygulama yapılan bölgedeki kasların kasılmasını sağlayarak etki eden yeni nesil kas şekillendirme tedavi yönteminin en önemli özelliklerinden biri de egzersizle bile elde edilemeyecek sonuçlar sağlaması. Kısa süren uygulama ile kasların 20.000’den fazla çalışarak yoğun egzersiz yapmayı sağlayan kas sistemidir. Kronikleşmiş kas ağrısı ve tembel kas gibi rahatsızlıkları tedavi eder. Sistem uygulama yapılan bölgedeki kasları stimule ederek hem kas dokusunu artırıyor hem de yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlıyor. Tedavi edilen bölgedeki kasları egzersiz programı ile ulaşılamayacak derecede çalıştırarak daha sıkı bir vücuda kavuşmayı mümkün kılar. İşlem sadece 30 dakika sürer ve hastanın ihtiyacına göre 6-8 seanslık bir tedavi protokolü uygulanır. Aynı gün içerisinde birden fazla bölgede uygulanabilir. Yeni nesil kas şekillendirme tedavi yöntemi, sizi sosyal yaşamınızdan uzaklaştırmadan daha sıkı ve daha biçimli hatlara kavuşmanızı sağlar. Tedavinin hemen ardından günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. İşlem mezoterapi ve ozon tedavi ile hastanın ihtiyacına göre kombinlenebilir.

 Tedaviden kimler faydalanabilir?

  • Karın zorlu bir bölgedir. Karın kaslarını biçimlendirmek, düz bir karın bölgesine kavuşmak isteyen herkes faydalanabilir.
  • Daha kalkık, daha yuvarlak hatlı ve sıkı kalçalara sahip olmak isteyen hastalar için uygundur.
  • Kol kaslarını güçlendirerek, bu bölgedeki sarkmayı gidermek, daha çekici, daha biçimli kollara kavuşmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir.
  • Bacakları forma sokmak zordur. Daha biçimli, sıkı bacaklar isteyenler için ideal bir tedavi yöntemidir.

Bu uygulamalar tedavi edici olarak düşünülür ancak korumak ve devamlılığını sağlamak tamamen hastanın özenine ve genetiğine bağlıdır. Eğer kişi gereken özeni göstermezse yapılan işlem ne olursa olsun cerrahi olsa dahi tekrar kalınlaşma eğilimi olabilir. Hastanın ihtiyacına göre belirli aralıklarla destek tedaviler yapılır. Kişinin beslenmesini düzenlemesi de tedavilerin kalıcılığını arttırır.

 

 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir