Cildiniz kışa hazır mı?

2 Ekim 2021

Hasar gören cildimizi yenilemek ve kış mevsimine hazırlamak için sonbahar iyi bir fırsat. Yaz aylarında güneş ışınları deniz suyunun da etkisiyle cildimizi daha fazla yıpratır. Yaz sonrası görülen cilt problemleri birçok kişinin ortak problemidir. En sık karşılaşılan sorunların başında lekeleri artmış, nemini kaybetmiş cansız bir cilt gelir. Peki cildimizi canlandırmak için neler yapmalıyız? Cevabını Doktor Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği’nden Medikal Estetik Hekim Yasemin Savaş’dan aldık.

Cilt lekesi nasıl tedavi edilir?
Yaz aylarında güneş koruyucu kullanılmasına karşın özellikle yüz bölgesindeki lekelenmelerde artış görülebiliyor. Güneş lekeleri genel olarak kişiye ciddi bir sağlık sorunu oluşturmayan cilt problemleri olmakla beraber, özellikle yüz bölgesinde yer alan lekeler kişileri estetik açıdan rahatsız edebilmektedir. Lekelerin estetik kaygılar sebebiyle kişinin psikolojik ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemesi durumunda bu gibi lekelerin tedavi yoluyla giderilmesi arzulanmaktadır. Güneş lekelerinin tedavisine başlanmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından lekelere yönelik doğru tanının konulması gerekmektedir. Ciltte yer alan her türlü oluşumun estetik kaygılardan daha öte daha ciddi bir hastalığın işareti olup olmadığının tespiti ile yola çıkmak hasta açısından büyük önem taşımaktadır. Yapılacak muayene sonrasında doktor, lekelerin türüne göre hastayı tedavi seçeneklerine ilişkin bilgilendirmektedir. Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş, özellikle yaz aylarından kalan kahverengi güneş lekeleri ve melazma gibi lekelenmelerde etkili tedavi yöntemlerini özelliklerini anlatıyor.

Thulium Lazer
Leke tedavisinde farklı bir çalışma mekanizmasına sahip olan Thulium Lazer, özellikle hormonsal sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan lekelerde, doğum sonrası oluşan lekelerde, güneş lekelerinde ve melazma olarak adlandırdığımız leke türlerinde olumlu sonuçlar veriyor. Uygulama ağırlıklı olarak tek seans oluyor. Seans sonrası hastalar sadece kısa süreli bir kızarıklık hissediyorlar, uygulama sonrası rahatlıkla sosyal yaşantılarına devam edebiliyorlar.

Enfeksiyona yol açmayan bu uygulama sonrası hastalar rahatlıkla sosyal yaşantılarına devam edebiliyorlar. Thulim Lazer’in sonuçları ise yaklaşık 3-4 hafta içerisinde görülüyor.

Cildinizi yenileyin
Nemli ve daha canlı bir cilde sahip olabilmek için kişiye özel tedavilerin ve özellikli bakımların doğru medikal ürünler yardımıyla yapılması gerekiyor. Nem aşıları, mezoterapiler, PRP, karbon peeling, enzim peeling, nem bakımları, waterpeeling bakım ve thulium bakım tedavileri ile cildiniz daha canlı, parlak ve sağlıklı görünür.

Nem aşısı ciltte doğal bir nemlilik ve canlılık sağlayarak, ince kırışıklıkları azaltır ve yüzde lifting etkisi meydana getirir. PRP (trombositten zengin plazma) ise tamamen sizin kanınızla yapılan bir uygulamadır. Bu yöntem cildinizde kollagen ve elastin uyarımını artıracağı için daha sağlıklı, parlak ve aydınlık bir cilt sağlar. Leke tedavilerine güçlü bir destektir. PRP aynı zamanda saç dökülmeleri ve ciltteki çukur izlerin tedavisinde de kullanılır.

Karbon peeling uygulamasının öğle arası gibi çok kısa bir zaman diliminde gerçekleştirilebileceğini belirten Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş, bu yöntem ile ilgili şu bilgileri verdi; “Uygulama sonrası hastaların günlük yaşantısına devam etmesi mümkündür. Çünkü işlem İğnesiz ve acısız bir cilt yenilenme sağlamaktadır. İşlem sonrasında, cilt renginde genel bir açılma, gözeneklerde sıkılaşma gözlemlenir.

Su ve ses dalgaları ile yapılan WaterPeeling uygulaması ile ciltte anında ferahlama ve canlılık sağlanır. Anında ciltte parlama etkisi görülür. Cildin pürüzsüz olması sonucunda daha iyi ve yüksek geçirgenlik de sağlar. Ardından kişinin ihtiyacına göre belirlenen vitaminler ile yapılan nemlendirme ve lifting (yüz kaldırma) uygulamaları cildin sıkılık ve elastikiyet kaybını giderir. Peeling işleminden sonra ciltte nemlenme, ışıltı ve fresh (taze) bir görüntü oluşur.

Thulium Bakım, cildin ihtiyaç duyduğu anti aging ürünlerin thulium lazer teknolojisinin yardımıyla istenen cilt katmanına ulaşmasını sağlayan cilt bakımı ve yenileme uygulamasıdır. Thulium lazer ışınları ile cildin yüzeyinde mikro-kanallar açılır ve kişinin ihtiyacına göre seçilen vitamin ve serumlar cilde uygulanır. İnce kırışıklıkların açılması, cilt parlatma, anti-aging amaçlı cilt yenileme, cilt tonunu düzenleme, cilt kuruluğu, cilt gevşekliği, dekolte bakımı, boyun yenilemesi gibi sorunlara çözüm sunmaktadır.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir