Emziren annelerin kurtarıcısı göğüs pompaları

2 Ekim 2017

mamajoo elektronik USB göğüs pompalarının katkılarıyla…

Şüphesiz emzirme dönemi bebek beslenmesinin ve gelişiminin yapı taşı. Anne sütü, bebeğin gelişimine katkıda bulunduğu gibi bebek için enfeksiyonlara karşı bağışıklık kazandıran doğal bir koruyucu. Anne sütü, bebeklere ihtiyacı olan tüm besin öğelerini tek başına ilk altı ay sağlayabilen en iyi besin olmasının yanı sıra bebek için hazmı oldukça da kolay. Uzmanlar doğumdan sonra hemen başlayarak, ilk altı ay sadece anne sütü verilmesini ve emzirmenin altı aydan sonra besin takviyeleriyle iki yaş ve üzerine kadar devam etmesini öneriyor.

Hem anne hem bebek açısından hayati önem taşıyan anne sütü ile beslenme süreci anneler için özellikle de çalışan anneler için zorlayıcı olabiliyor. Peki, bu dönemi kolaylaştırmak mümkün mü?

Çalışan annelere büyük kolaylık

Bebek ve anne arasında ilk bağın oluştuğu doğum sonrasında bebek ilk olarak annesine, daha sonra anne sütüne ihtiyaç duyar. Yeni doğan bebekler genellikle günde 8-10 öğün emmek isterler. Bebeklerin emme ihtiyacı bu kadar fazla olunca annenin gündelik yaşamda kendi için ayırabileceği zaman kısıtlanıyor. Bu durum çalışan annelerin işe geri dönmek zorunda kalmalarıyla daha da zor bir hal alabiliyor. Anneler bebeğini emzirmek için yeterli zaman bulamadığında veya yanlarında olamadığında süt sağmak için göğüs pompaları en büyük yardımcıları.

Yaşasın süt bank

Anneler için sütlerini sağmak, bebeklere taze sütü sunmak için en pratik yöntem. Göğüs pompası yardımıyla sağılan anne sütü, saklama kaplarında buzdolabı veya dondurucuda saklanabilir. Anneler göğüs pompaları ve saklama kaplarının da yardımıyla fazla sütlerini biriktirebilir ve daha sonra bebeğini beslemek üzere saklayabilirler. Göğüs pompalarında ve süt saklama kaplarının içeriğinde ise kesinlikle BPA (Bisfenol A) bulunmamalıdır.

Uykuya hasret anneler

Emzirme döneminde en çok yaşanan durumlardan biri de ilk aylarda bebeğin gece saatlerinde emme ihtiyacıyla ortaya çıkan ağlamalar. Bebeğin emme ihtiyacını karşılamak için gece kalkan anneler en çok bu süreçte uykusuz kalmaktadırlar. Bu süreci kolaylaştırmak adına anneler sütlerini göğüs pompası yardımıyla sağabilir ve biberona dönüşebilen saklama kaplarında muhafaza edebilir. Sağılan anne sütü biberon yardımıyla bebeğe baba veya bakıma yardımcı kişiler tarafından verilebilir. Böylelikle anneler zorlayıcı gece saatlerinde zaman kazanarak daha rahat uyuyabilirler.

Göğüs pompalarının bilinmeyen faydaları

Doğumdan hemen sonra anne sütünün gelmesini hızlandırmak, bebek yeterince ememediğinde göğsü tamamen boşaltarak anne sütünün daha fazla gelmesini sağlamak veya emzirmenin mümkün olmadığı durumlarda göğüs pompası kullanmak gerekir.

Günümüzde pek çok anne, iş ve sosyal hayatına devam ederken emzirmek için yanında olamadığında da bebeğini anne sütü ile beslemeyi istemekte. Anneler sütlerini sağmak istediklerinde en pratik, hızlı ve güvenilir yöntem olarak akla göğüs pompaları geliyor. Göğüs pompaları sağladığı pratikliğin yanı sıra anne ve bebek sağlığı açısından da fayda sağlıyor. Bebeklerin emme ihtiyacından daha fazla süt salgılayan annelerin göğüslerinde bir süre sonra süt birikir. Anne sütü dolu göğüsler, belirli bir süre sonra boşaltılamazsa taze süt üretiminin önüne geçebileceği gibi anne açısından ciddi sağlık problemlerine de yol açabilir.

Anneler ve anne adayları göğüs pompalarını seçerken kullanılan malzeme içeriğine dikkat etmeli ve özellikle masaj fonksiyonu olan göğüs pompalarını tercih etmeli. mamajoo bebeklerin daha uzun süre anne sütü ile beslenmelerini desteklemek için annelere emzirmeye yardımcı ürünler sunar. Gerektiğinde PC, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı) ve araç çakmak girişi ile de çalışabilen mamajoo elektronik USB göğüs pompaları emzirmede olduğu gibi önce göğüse masaj yapar ve süt salgılama refleksini uyarır. Süt gelmeye başladığında ise çekim modu seçilir ve süt sağımına başlanır. Annelerin göğüs ucu problemleri ve hassasiyetleri olduğunda masaj modunda da sağım yapılabilir.

mamajoo elektronik USB göğüs pompalarını incelemek ve size en uygun pompayı seçmek için www.bebegimolacak.com ve www.mamajoo.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir