Çocuklu Sevgililer Günü olmaz demeyin!

12 Şubat 2018

United Colors of Benetton katkılarıyla-

Hayal edin. Bir dağ evinde şöminenin karşısında ya da sevdiğiniz yemeklerle bezenmiş bir akşam yemeğinde eşinizle birlikte Sevgililer Günü’nü kutluyorsunuz. Yoksa içinizden ‘Nerde o günler! çocuk yaptıktan sonra ne şömine kaldı ne de romantik bir yemek…’ mi diyorsunuz? Umutsuzluğa kapılmayı bırakın ve sizin için düzenlediğimiz çocuklu aileler için Sevgililer Günü fikirlerine bir göz atın isterseniz. Belki de Sevgililer Günü heyecanınız tekrardan alevlenir ?

Kutlama gününü değiştirin

Resmi takvimde Sevgililer Günü 14 Şubat’ta yer alsa da siz o gün kutlamak zorunda değilsiniz, bunu unutmayın. Herkes aşkını kutlamak için sokaklara dökülmüş ve ekstra trafik yaratmışken, sizde o strese dahil olmamış olursunuz. Bu yüzden, kutlama zamanınızı bir hafta önce ya da sonraya alarak kaostan sıyrılıp zevkle kutlamanızı yapabilirsiniz. Hem de o gün için şişirilmiş fiyatlardan uzak durarak.

Eşinizin aşk dilini keşfedin

Onu neler mutlu ve aşk dolu hissettiriyorsa onları yapabilirsiniz; onun için hazırlayacağınız bir hediye, bir sarılma, aşk mektubu, sevdiği ve çok gitmek istediği bir etkinlik için bilet ya da en sevdiği çiçekler… Bütçenize ve kalbinize göre onu mutlu etmenin yollarını arayın. Ona aşkınızı göstermenin yolunu bulduğunuz da günün gerisi su gibi gelecektir.

Planla gününüzü şekillendirin

Böyle bir özel günde bir şeylerin eksik kalmasını istemezsiniz değil mi? Mesela, eşiniz tam bebeğinizle ilgilenirken, almanız gereken şarabı unuttuğunuzu fark etmeniz hoş olmayabilir. Havada uçuşan romantizm havasının bozulmaması için önceden tedbir almakta yarar var. Sevgililer Günü için alışveriş listesi hazırlayarak yarım kalacak anlara karşı önlem alabilirsiniz.

Beklentilerinizi gökdelenlerden uzak tutun

Bu özel gün için beklentileri Kaf Dağı’na çıkarmak sizi akşama doğru üzebilir. O yüzden ne kadar az beklenti o kadar çok mutluluğa işaret. Elbette eşinizin size hiç beklemediğiniz bir anda ‘Haydi, gel Paris’e gidiyoruz.’ demesi sizi havalara uçurabilir ama ya öyle yapmazsa? Artık bir ailesiniz ve ebeveyn olduktan sonra yaşayacağınız bu küçük romantik anların tadını çıkarın.

Sevgililer Günü ruhunu ailecek yaşayın

Sevgililer Günü her ne kadar sevgililer arasında geçen bir gün olsa da bunu aile bağlarını kutlamaya dönüştürebilirsiniz. Eğer çocuğunuz ilk okula gidiyorsa onun sevdiği aile bireylerine kart hazırlaması için yardım edebilirsiniz. Böylece güne dahil olan çocuğunuz da gün sonunda sizin baş başa kalmanıza anlayış gösterecektir.

Hediyelerle birbirinizi şımartın

Özel günlerin iyi bir yanı da hediyeleşme faslı. Bazen ihtiyacınız olan eşiniz tarafından empati yoluyla önünüze seriliyor sanki.  Hem kadın hem de erkek ürünlerinde geniş skalaya sahip olan United Colors of Benetton’da aradığınız sürpriz hediyeyi bulmanız mümkün! Kadınlara özel çiçek desenli ipek etekler, krem renkli robe coat’lar, renkli eşarplar ve birbirinden güzel aksesuarlar yer alırken, erkekler içinse Indigo ya da velvet jean’ler, 3D baskılı sweatshirt’ler ve lace-up botlar gibi her stili uygun seçenekler sunuyor.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir