Çocuğunuzu güvenilir birine bırakmak ister misiniz?

26 Temmuz 2018

-Selenis Danışmanlık’ın katkılarıyla-

Çocuğu olan ve çalışan her annenin aklını karıştıran soru: “Çocuğuma kim bakacak?” Bazen ailedeki büyükler bu görevi üstlenseler de anneler onlara çok da yük olmak istemiyor. Onun yerine, daha uzun süreli, çocuğunu emanet edebileceği ve çocuğuna ‘kendi gibi’ bakabilecek bakıcılar arıyorlar. Kendisi de çalışan bir anne iken kızının bakıcısından memnun olmayan ve onun yerine Selenis Danışmanlık’ı kurarak kendi bakıcılık şirketine sahip olan Selin Yüksel’le keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Selenis’i kurmaya nasıl karar verdiniz?
Özel havacılık şirketinde çalıştığım sıralarda 3 yaşındaki kızımın bakımıyla evimizdeki bakıcı ilgileniyordu. Bir gün işteyken eve döndüğümde kızımın iyi olmadığından şüphelendim ve her çocuğuyla ilgili anne gibi kızıma ne olduğunu araştırmaya koyuldum. Sonunda ise bakıcımızın kızıma iyi davranmadığı fark ettim. Daha sonrasında kızım için daha iyisini nasıl yaparım diye düşünerek Selenis Danışmanlık’ı kurdum ve anne hassasiyetiyle ince eleyip sık dokuduğum danışmanlık şirketimde ‘yatılı bakıcılık’ hizmeti vermeye başladım. Siz değerli ailelerimize en değerli varlıklarımız olan bebeklerimiz, çocuklarımız ve yaşlılarımıza daha iyi hizmet verebilmek için Selenis Danışmanlık’ı kurdum.

İşe başvuranlar nasıl bir süreçten geçiyor?
Öncelikle, Klinik Psikolog Bengü Keskin önderliğinde yapılan MMPI testi (çok yönlü kişilik testi) sonucunda güvenli işe alımlar yapılıyor. 556 sorudan oluşan bu testin 15 sorusu, yalan söylemeye yönelik. İşe alım sürecindeki kişinin hem karakterini analiz ederken hem de güvenirliği de testten geçiyor. Sonrasında, başvuranların referanslarıyla mutlaka konuşuyor ve önceki iş tecrübelerini teyit ediyoruz. İnce elenip sık dokunan bir işe alım sürecimiz var.

Şirket içi eğitimleriniz var mı?
Elbette, birden fazla dil bilen çalışan kadromuzla ailelerimize daha kaliteli bir hizmet sunmak için belirli aralıklar şirket içi eğitimler veriyoruz. Amacımız hem personelimizin iş içerisindeki yeteneklerini arttırmak hem de ailelerimize daha iyi hizmet vermek.

Kimler size gelip hizmet alabilir?
Bebek, çocuk, hasta bakıcısından oyun ablasına, hemşiresinden yabancı bakımına geniş bir çalışan yelpazemiz var. Ailelerin isteklerine göre en uygun personelimizi seçip yönlendiriyoruz. Ev huzurunu her zaman koruyabilmek için koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışıyor ve ailelerimizin istekleri doğrultusunda çalışanlarımızı yönlendiriyoruz.

Amacımız sadece hizmet vermek değil
Yatılı bakıcılık hizmeti veren Selenis Danışmanlık ailelere sunduğu imkanlarla hizmetin ötesine geçiyor. Kafadaki soru işaretlerini yanıtlayarak ailelere güven verirken, hizmet sonrası takipleriyle işimizin peşine düşüyoruz.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir