Çayınızı nasıl alırdınız?

26 Kasım 2018

-Ali Ünyazıcı’nın katkılarıyla-

İnce belli bardaklarda, iki lafın belini kıra kıra keyiflendiğimiz tavşan kanı çaylar olmazsa olmazımız ki bu konuda hem fikiriz. Gelin görün ki artık keyfin yanı sıra ihtiyaca yönelik çaylar da Ajda bardaklarımızda demini aldı.

Hamilelik kilolarından kurtulmak isteyene “detox”, gaz sancısından şikayet edene “still”, sütü gelmeyen anneye “milk”, derin uyku isteyene “iyi geceler”, gripten muzdariplere “atom” çeşitleriyle Ali Ünyazıcı çayları katkısız ve doğal bileşenleri ile “mutluluk” vaat ediyor. Gelin bu çayları yakından inceleyelim.

Detox Çayı

Bebek doğurur doğurmaz eski görüntüsüne kısa sürede kavuşan şanslı kesimdenseniz tebrik ederiz; yok değilseniz ve bu kilolar ile başınız dertteyse sizi çaya davet ederiz. Detox çayımız ile hamilelikte aldığınız kilolardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Özellikle de ödem canınızı sıkıyorsa. %100 bitkisel karışımdan oluşan detox çayı içeriğinde hiçbir katkı maddesi barındırmaz ve vücudunuzda birike ödemi kısa fakat sağlıklı yol ile atmanıza destek olur.

Still Tea

İçerisindeki özel bitkisel formülü sayesinde anne sütü yardımı ile beraber bebeklerin gaz ve hazımsızlık problemlerinde yardımcı olur. Yemekten sonra oluşan hazım sorunları için de birebir olan Still Tea rezene, anason, limon otu, zencefil, limon kabuğu ve Meyan kökü gibi faydalı bitkileri içerir.

Milk Tea

Özellikle annelik heyecanını ilk kez tadanların günde sık sık sorduğu sorulardan biridir: “Sütüm, bebeğime yeterli geliyor mu?” Eğer sütünüzün az olduğunu düşünüyorsanız o halde Milk Tea tam size göre. İçeriğindeki bitkiler sayesinde süt bezlerini uyarır ve prolaktin hormonunun salgısını sağlar. Anne sütünden kaynaklanabilecek gaz problemlerinde azalma oluşturur ve dahası içerisinde galaktagog özellikli bitkiler içerir. Peki galaktagog özellikli bitkiler hangileridir? Rezene, anason, kimyon ve ısırgan otu bunlardan birkaçı…

İyi Geceler Çayı

Uykusuz bebekler, uykusuz anneler, uykusuz günler derken son günlerde içinde “uyku” geçen cümleler kuruyor olabilirsiniz. Hele ki daha ilk günlerde, uykunun u’su bile sizi rüyaya sevk etmeye yeterli olabilir. Fakat bazen de aksilik bu ya hiç uykunuz gelmez. İşte böyle zamanlar için İyi Geceler Çayı tam size göre. Rem uykusundan derin uykuya geçişi hızlandıran çay içerisinde melisa, papatya, ıhlamur, tıbbi nane ve tarçın barındırır. Sakinleştirici özelliği olması da cabası.

Atom Çayı

Kış kapıda değil evde! Hal böyle olunca grip de vücudumuza girmek için aportta bekliyor. Atom çayı bu soğuk günlerde sağlığınızın dostu. Annelerin hamilelikten sonra bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalanma riskini azaltır. Grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda kullanılabilir. Vücut direncini arttırır. İçerinde olan bitkiler ise şunlardır; ekinezya, laden, ıhlamur, tarçın, zencefil, adaçayı, karanfil, roibos, limon kabuğu, meyan kökü, melisa, tıbbi nane.

Derdinize deva bu çayları içmeden önce doktorunuza danışmayı unutmayın. Afiyet olsun 🙂

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir