Çalışan annelere özel 5 güzel görünme tüyosu: Hem de makyajsız!

20 Kasım 2017

Bir yandan çalışıp, bir yandan çocuk büyütmeye çalışan ancak her şeye rağmen güzelliğinden de ödün vermeyen annelerin en çok ihtiyacı olan şey; zaman, zaman, zaman. Her işe yetişmeye çalışan kahraman annelere özel bazı ipuçları derledik. Güzel görünmek için illa makyaj yapmanıza gerek yok. Sizin için makyaj yapmadan bile güzel görünmenin yollarını araştırdık.

1- Renkten korkmayın!

Sadeliği seviyor olsanız pastel, rengi seviyorsanız canlı renklere odaklanın. Özellikle siyah renkten kaçının. Asil renk olarak bilinen siyahın aynı zamanda matem rengi olduğunu da unutmayın. Pastel de olsa hafif canlanmak sizi her zaman daha taze gösterecektir.

2- Anahtar renkler: turkuaz, mor ve mint yeşili

Küpe seçimleriniz, canlı görünmenizin önemli bir anahtarı. Özellikle turkuaz, mor ve mint yeşili küpelerin yüzünüzü daha canlı gösterdiğini biliyor muydunuz? Bir deneyin deriz.

3- Duş aldıktan sonra…

Son duş suyunuzu birkaç saniyeliğine soğuk deneyin. Bu, vücudunuzun kan deveranını arttıracak ve daha dinç görünmenizi sağlayacaktır. Sadece görünme değil hissetme bakımından da aynı etkiyi yaşayacağınıza eminiz.

4- Göz damlaları ile canlı bakışlar

Bunun için önce doktorunuzun onay vermesi gerekiyor elbette. Eğer uygun görürse, kullanacağınız göz damlaları, gözlerinizi daha canlı gösterecektir.

5- Nemlendirmeyi ihmal etmeyin

Ne olursa olsun diri bir cilt her zaman alkış alır. Bunun için de tek yapmanız gereken doğru bir nemlendirici kullanmak. Sadece ihtiyacınız olduğunda değil, her gün yüzünüzü yıkadıktan sonra uygulamanızda fayda var. Unutmayın ki kremler anlık değil, düzenli kullanımda etki gösterir.

Bunların yanına bir de kocaman gülümseme eklediniz mi şimdi ayna karşısına geçip o meşhur soruyu sorma zamanı: “Ayna ayna söyle bana, benden daha güzeli var mı bu dünyada?”

 

Yok! ?

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir