Bunlar hamileliğin erken belirtileri olabilir!

14 Şubat 2018

Klasiktir zaten… Hamilelik belirtileri denince ilk akla gelenlerdendir mide bulantıları, baş dönmeleri vs. Biz bu yazımızda biraz daha derine ve belki de bilinmeyene değinmek istedik. Hamileliğin bu belirtileri de size ışık tutabilir.

Son zamanlarda nefes darlığı yaşıyor musunuz?

Merdiven çıkarken ya da her zaman yaptığınız sporu yaparken nefesinizin kesildiğini hissediyorsanız bu da bir hamilelik belirtisi olabilir.

Sebepsiz yorgunluk…

Son zamanlarda yorgun hissediyor olabilirsiniz kendinizi. Aşırı yorgunluk hali, bitkinlik ve benzeri gibi şikayetler de hamileliğin belirtilerinden olabilir.

 

İdrar sıklığı

Neredeyse uykunuzu bölecek sıklıkla tuvalet ihtiyacı da bir sinyal olabilir. Hamilelik döneminde vücut daha fazla sıvı üretir bu sıvı fazlalığı da sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı doğurur.

Baş ağrıları

Hamilelikte vücutta ne değişimler olur sorusunun en net cevaplarından biri; baş ağrısı. Son zamanlarda başınız sık sık ağrıyorsa, bu da bir belirti olabilir.

 

Kramplara dikkat

Aniden gelen kramplar daha başka hastalıkların da habercisi olabilir elbette ancak şunu unutmamak gerekir ki hamilelik sinyali de olabilir.

Ekşi ya da tatlı aşermeler

Henüz aşerme için erken olabilir ancak bu da ciddi bir belirti olabilir. Son dönemlerde aşırı ekşiye ya da tatlıya meyil edip normal yeme düzeninizin üzerine ve dışına çıkıyorsanız bir düşünün ihtimali deriz.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir