Bebek sahibi olmaya hazır olduğunuzun 7 işareti

9 Kasım 2017

Eveeeet, geldik esas soruya: bebek sahibi olmaya hazır mısınız? Yazımıza tıklayıp şuan bizi okuduğunuza ve yüzünüzde oluşan hafif tebessüme bakılırsa galiba bu ara niyetiniz haylice ciddi. Eğer hala ‘acaba mı?’ diye düşünüyorsanız bir de aşağıdakileri okuyun. Bunlar, sizin bebek istediğinizi işaret ediyor olabilir bizden söylemesi.

1- Her yerde bebek var

Aslında eskiden de vardı. Bebeksiz yer mi olur! Mesele şu ki artık bebekler sizin radarınıza takılıyor. Yani o ‘her yerde bebek var’ın nedeni sizin radar. Onu söyleyelim de.

2- Anne olunca anlarsın

Olmadan da anlaşılır bazen. Eğer son zamanlarda annenizin sizin hakkındaki endişelerine hak veriyor ve bitmek bilmeyen sorularını itina ile cevaplıyorsanız dahası kendinizi onun yerine koyabiliyorsanız işin rengi değişiyor olabilir.

3- Kahve?

Son zamanlarda kahvenin zararları aklınızı kurcalıyor ve kendinizi arama motorunda ‘kahve içmek bebeğe zarar verir mi?’ ya da ‘hamileyken kahve içilir mi?’ sorularını arıyorsanız kahve bahane bebek fikri şahane olmuş olabilir.

4-  Hamile olan arkadaşınıza ani tepkiler gösteriyor olabilir misiniz?

Yani ne bilelim insan arkadaşının hamile olmasına elbette sevinir. Ancak şunu sorun kendinize: onun yerine mi mutlu oldunuz, onunla aynı mutluluğu yaşamak istediğiniz için mi çok heyecanlandınız?

5- Replik 1: Baba oluyorsun!

Hayallerinize yeni bir şey eklenmiş olabilir mi, mesela eşinize hamile olduğunuzu açıkladığınız an  ya da plan? Siz bunu bir düşünün biz o sırada diğer maddeye geçelim.

6- Öğrenmeye, değişmeye ve büyümeye hazır mısınız?

Aslında bu saydıklarımız ‘annelik’ kavramının diğer anlamları olabilir. Annelik öğrenmedir, annelik değişmektir ve annelik aslında ‘büyümek’tir. Eğer kendinizi bu kavramlara sıcak hissediyorsanız bu yalnızca kariyer değil bebek planlamanıza da olumlu etki edebilir.

7-  Ve final: kalbinizde yeni bir oda hazırsa…

Bebek odası sadece evde olmaz… Kalbinizin en derinlerinde bir yerlerde, bebek için tertemiz bir sevgi hissediyorsanız, kendinizi ona adamaya ve her şeyiyle onu karşılıksız ve koşulsuz sevmeye hazırsanız siz bir anne adayısınız!

Yani işin özü şu: anne olmayı aklınız planlar, kalbiniz onaylar geriye kalır sadece aylar…

Her şey kalbinizden geçtiği gibi olsun! 😉

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir