Bebeğiniz için hastane çantasında neler olmalı?

9 Ocak 2018

Doğum öncesi hazırlıklar içerisinde hastane çantası hazırlama en telaşlı ve bazen eli ayağı karıştıran olaylardan bir tanesi. Doğuma az kalmış olmasının verdiği stresle karışık heyecan duygusu vücudunuzu sarmışken bir yandan da neee! doğum çantası hazırlamak zorunda mıyım, başkası yapsa olmaz mı diyebilirsiniz ya da iki dakika da yaparım ne olacak da diyebilirsiniz. Konuyla ilgili uzmanlar hastane çantası hazırlama sürecinin hamileliğin 32. haftasından itibaren uygun olduğunu söylüyor. Peki, hastane çantasında bebeğiniz için neler olmalı? İşte bu sorunun cevabı şimdi geliyor.

Yeni doğmuş miniğinizin dünyayla tanıştığı bu ilk günde yanınıza alacağınız zıbın ve tulum ilk an kıyafetleri olacak. Her türlü kazaya karşı en az 5 adet bulundurmanız ihtiyaç halinde zorlanmamanıza yarayabilir. Doğum sonrası çıkacağınız oda sıcak olacağından şapka ve mont gibi kıyafetlere ilk başta ihtiyacınız olmayabilir fakat soğuk kış günlerinde doğum yaptıysanız iş değişir.

Yumuşacık bir battaniye doğum çantası içinde olması gerekenlerden biri. Onu tutarken bir yandan kokusunun battaniyeye sinmesi de cabası.

Yenidoğan bebeklerin 2 saatte bir beslendiklerini ve her beslenme sonrası tuvaletini yaptıkları düşünülürse bebek bezini unuttuğunuz an sonunuz olabilir ?

Hassas bir cilde sahip olan bebeğiniz için muslin bezler tam bir kurtarıcı görevi görüyor. Yumuşaklığıyla sizi mest edecek bu bezler bebeğinizin her türlü ihtiyacına çözüm olacak: ter bezi, alt değiştirme örtüsü, diş çıkarırken salya bezi…

Hastane çantası hazırlarken eşinizi de bu seremoniye katılmasını sağlayın. Böylece, sizin dışınızda bebeğinizin ne gibi ihtiyaçları olduğunu bilecek bir yardımcı yanı başınızda olacak.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir