Atik Eğitim Kurumları ile çocuğunuz güvende!

3 Ekim 2017

Özel Atik Anaokulu’nun katkılarıyla…

Okullar açıldı, yepyeni bir ders yılının ilk zili çaldı. Öğrenciler için yeni ders yılı veliler için ise heyecanlı bir bekleyiş. Yalnızca çocuğun başarısı değil okuldaki güvenliği, sağlığı, okula adaptasyonu derken pek çok soru işareti de beraberinde geliyor. Soru işaretlerinden bahsetmişken, belki de en önemli olanlarından biri; güvenlik. Çocuğum okulda güvenli mi sorusu her annenin gündeminde. Hal böyle olunca da ‘doğru okul seçme’ meselesi en önemli konu haline geliyor. Peki, çocuğunuz için en doğru okulu nasıl seçersiniz?

Anaokulları olarak çocukları düşündüğümüzde, kurumlar onların kaliteli bir eğitim-öğretim aldıkları bir eğitim yuvası olmaktan önce aynı evleri gibi kendilerini güvende hissedecekleri ikinci bir yuva olmalı görüşündeyiz. Günümüz koşullarında öğrencilerimiz tüm günlerini okulda geçiriyorlar. Bu düşünceden yola çıkarak; Atik Eğitim Kurumları olarak aldığımız güvenlik önlemleri ile öğrencilerimizin emniyetini sağlıyoruz. Okulumuz 24 saat güvenli bir şekilde korunuyor ve dışarıdan gelen ziyaretçiler, görevlimiz tarafından direkt yönetime yönlendiriliyor.

Atik Anaokulları’nda öğrenciler okul bitiminde çok dikkatli bir şekilde velilere teslim edilir. Çocukları teslim alacak olan aile yakınlarına bile veli onayı olmadan ve kimlik kontrolü yapılmadan teslim edilmez.

Okul servislerimizde hosteslik görevini bilhassa öğretmenlerimiz üstlenmiştir. Araçlarımızın resmi işlemleri rutin olarak takip edilir. Çocuklar, evlerinden servis öğretmenimiz tarafından teslim alınır, emniyet kemerleri bağlanarak okula getirilir. Servisten okul bahçesinde inerler ve en son yönetim tarafından liste üzerinden öğrenci isimleri ve arabalar kontrol edilir.

Gün içinde merdiven iniş çıkışlarında öğrenciler sıra halinde ve öğretmenleri eşliğinde takip edilir.

Atik Eğitim Kurumları’nda Milli Eğitim Bakanlığı Standartlar Yönergesi ve Acil Durum Planı’na uygun olarak katlarda yangın çıkışları, ortak kullanım alanlarından bahçeye çıkış kapıları vardır. Herhangi bir tahliye durumunda seri olarak okulu boşaltma tatbikatları yapılmaktadır.

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir